Pala "petarda" u Bilbau, ceh platio Hetafe

Fudbaleri Atletika iz Bilbaa pobedili su u 20. kolu La Lige na svom terenu ekipu Hetafea sa 5:1 (1:1).

Z.K.Izvor: B92

Bio je to sedmi trijumf ekipe iz Baskije u ovom prvenstvu posle čega su se popeli na devetu poziciju, dok je Hetafe zabeležio osmi poraz i na 13. je mestu.

Izabranici trenera Marselina su od početka bili bolji, a ta dominacija je u potpunosti došla do izražaja u drugom poluvremenu, u kojem su postigli četiri pogotka.

Gosti iz predgrađa Madrida poveli su rano, već u prvom minutu a strelac je bio Kuku, koji je preciznim udarcem glavom zatresao mrežu Atletika.

Nije se dugo čekalo na izjednačenje, u 12. minutu Raul Garsija je posle centaršuta Ikera Muniaina bio na pravom mestu - 1:1.

Samo četiri minuta kasnije, velika prilika za goste, dobili su penal koji Haime Mata nije uspeo da pretvori u gol.

U petom minutu nastavka, Atletik je poveo pogotkom Jerija Alvareza, da bi Garsija u 61. minutu drugim golom na susretu povisio na 3:1.

Još dva gola postigli su igrači domaće ekipe u poslednjih 15 minuta.

Prvo je u 75. minutu Alehandro Berenger počistio paučinu u desnim rašljama gola Hetafea, da bi u 82. minutu defanzivac Oskar de Markos pogodio za konačnih 5:1.

U narednom kolu Bilbao 31. januara gostuje Barseloni, dok istog dana Hetafe dočekuje ekipu Alavesa.