Četvrta uzastopna pobeda Barselone

Fudbaleri Barselone savladali su Elče u meču 20. kola španske LaLige – 2:0 (1:0).

EPA-EFE/Manuel Lorenzo

Serija A na TV B92
Subota, 30. januar
15.00 Bolonja – Milan

Barselona je tako ostvarila četvrtu uzastopnu pobedu u LaLigi.

Nalazi se na trećem mestu i ima tri boda manje od Reala i sedam od vodećeg Atletika.

U prvih pola sata utakmice nismo videli ništa, sve dok Đordi Alba nije pripretio i gađao pored gola.

Pedri se našao u sličnoj situaciji i takođe promašio, a Barselona je povela u 39. minutu.

Strelac je bio Frenki de Jong.

Emilijano Rigoni je u 57. minutu imao najbolju priliku za Elče na utakmici, kada je gađao sa deset metara, ali je to fantastično odbrano Ter Štegen.

Badija je u završnici imao dve odlične odbrane posle šuteva Trinkaa, ali je Barselona uspela da overi pobedu.

Mrežu je zatresao Riki Puć u 89. minutu, na asistenciju De Jonga.