Slavlje Betisa, Alkaser promašio penal za pobedu "žute podmornice"

Fudbaleri Betisa ostvarili su pobedu u meču 19. kola u La Ligi pošto su na svom terenu savladali Seltu sa 2:1 (2:1).

Z.K.Izvor: B92

U istom terminu Viljareal i Granada odigrali su nerešeno, 2:2 (1:1).

Betisu je ovo bila osma pobeda u sezoni čime su stigli i do osme pozicije na tabeli sa ukupno 26 bodova, dok je Selti ovo bio treći uzastopni poraz, osmi ukupno.

Ekipa iz Sevilje je morala da juri zaostatak pošto je Selta prva stigla do prednosti.

Igrao se 15. minut kada je Santi Mina zatresao mrežu Žoela Roblesa.

Deset minuta kasnije, Betis je izjednačio, a strelac prvog od dva gola na meču bio je Serhio Kanales.

On je minut pre odlaska na odmor uspeo još jednom da savlada gostujućeg golmana za konačnih 2:1.

Na meču Viljareala i Granade bilo je dosta drame, a domaćin u trećem minutu nadoknade nije iskoristio priliku da dođe do pobede.

Jan Brajs Eteki je u 91. minutu isključen, dosuđen je penal u 93. minutu za Viljareal posle gledanja VAR snimka, ali Pako Alkaser nije uspeo da ga pretvori u gol pa je ostalo 2:2.

Roberto Soldado je doneo prednost Granadi u 21. minutu da bi osam minuta kasnije izjednačio Ruben Penja.

Uspeo je Viljareal iz prvog penala na meču u 65. minutu da povede, a uspešan sa bele tačke bio je Moi Gomez.

Ipak u 75. minutu gosti su stigli do gola koji im je doneo bod, a strelac je bio Kenedi.