Ronaldo postao najbolji strelac u istoriji, Juventusu pehar Superkupa

Kristijano Ronaldo je ove večeri ušao u istoriju fudbala postavši najbolji strelac u istoriji fudbala.

Z.K.Izvor: B92

Portugalac je pogotkom u 64. minutu na meču za pehar Superkupa Italije sa Napolijem (2:0), stigao do brojke od 760 golova, ostavivši iza sebe Jozefa Bikana koji je postigao 759.

Bikan, koji je igrao u periodu od 1931. do 1955. godine sa češkim i austrijskim državljanstvom, držao je rekord sve do ovog 20. januara.

Tako je Ronaldo uspeo da se izdvoji na vrhu i iza sebe ostavi Bikana sa 759, Pelea sa 757, dok jedino može da ga ugrozi još Lionel Mesi koji je do sada postigao 742 gola.

Na meču u Ređo Emiliji, Juventus je generalno bio bolji, iako nije bilo mnogo prilika.

Juventus je u prvom delu dva puta mogao da ugrozi mrežu Napolitanaca, a u drugom su bili znatno bolji i koncentrisaniji.

Posle kornera u 64. minutu, Ronaldo je sa svega metar-dva uspeo loptu da ubaci u mrežu za veliku radost igrača torinskog kluba.

Napoli je imao kolosalnu priliku da meč učini zanimljivim, ali u 80. minutu nisu iskoristili penal.

Lorenco Insinje je bio neprecizan, loptu je poslao kraj desne stative gola Juventusa.

Duboko u nadoknadi, tačnije u šestom minutu iste mrežu Napolija uspeo je da zatrese i Alvaro Morata za konačnih 2:0.

Ronaldo je prethodno sva puta sjajno reagovao u odbrani ispred Kulibalija posle prekida, te pokrenuo kontru koju je završio Španac.