Jović i Ajntraht uzeli bod u Frajburgu, Bajern jedva sa Augsburgom

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta osvojili su bod na gostovanju Frajburgu (2:2), dok je Bajern slavio kao gost protiv Augsburga sa 1:0.

Z.K.Izvor: B92

Za razliku od meča prethodnog kola kada je postigao dva pogotka u prvom meču po dolasku iz Reala, Luka Jović nije bio tako raspoložen.

Srpski reprezentativac ovoga puta nije imao priliku da postigne gol i raduje se, a na terenu je bio od 67. minuta kada je ušao umesto Makotoa Hasebea.

S druge strane, Filip Kostić je odigrao svih 90 minuta.

Ajntraht je dobro krenuo, golom Amina Junesa u šestom minutu stekli su prednost, koja je anulirana u 32. minutu.

Tada je mađarski internacionalac Roland Salai odlično reagovao i izjednačio na 1:1.

Uspeo je Frajburg da dođe do preokreta, golom Nilsa Petersena u 63. minutu, ali Ajntraht je uspeo da dođe do boda autogolom Kevina Šloterbeka.

Jović je u nadoknadi vremena upisan u sudijsku beležnicu, pokazan mu je žuti karton.

Dva minuta pre toga Frajburg je mogao do pobede, ali je Lino Tempelman bio zamalo neprecizan.

Fudbaleri Bajerna stigli su do 12. pobede u sezoni, a ovoga puta na gostovanju Augsburgu bilo je dosta teško.

Jedini gol na meču postigao je Robert Levandovski u 13. minutu i to iz jedanaesterca.

Prethodno je prekršaj za najstrožu kaznu skrivio Rani Kedira.

Serž Gnabri u dva navrata i Levandovski, mogli su da uvećaju prednost šampiona Nemačkeu prvom delu, dok je domaćin propustio veliku priliku da dođe do boda u nastavku.

U 77. minutu imali su penal, ali Alfred Finbogason nije bio precizan, pogodio je stativu.