Arambari srušio Uesku za trijumf Hetafea

Fudbaleri Hetafea ostvarili su šestu pobedu ove sezone pošto su u susretu 19. kola u La Ligi pobedili ekupu Ueske rezultatom 1:0 (0:0).

Z.K.Izvor: B92

Bio je to drugi uzastopni trijumf ekipe iz predgrađa Madrida koja je u prošlom kolu osnela bodove sa gostovanja Elčeu (3:1).

Ueska je još jednom razočarala, bio im je to četvrti uzastopni neuspeh u La Ligi, tako da ostaju prikovani za dno tabele sa svega 12 bodova.

Utakmica je rešena u 69. minutu. Alenja je asistirao Urugvajcu Mauru Arambariju koji je utrčao i pored golmana domaće ekipe poslao loptu u mrežu.

Reprezentativac Srbije Nemanja Maksimović osigrao je svih 90 minuta u dresu pobedničke ekipe Hetafea.

U narednom kolu, Ueska u subotu 23. januara dočekuje Viljareal, dok dva dana kasnije Hetafe ide u Bilbao na megdan Atletiku.