Sampdorija u finišu do pobede nad Udinezeom

Fudbaleri Sampdorije došli su do sedme pobede u Seriji A pošto su u meču 18. kola kao domaćini pobedili Udineze sa 2:1 (0:0).

Z.K.Izvor: B92

Izabranici trenera Klaudija Ranijerija nisu imali lak posao, naprotiv, gosti su prvi stigli do prednosti, ali nisu uspeli da je sačuvaju.

Tako je ekipa iz Đenove uspela da se iskupi za poraz od Specije u prošlom kolu i posle ovog kola nalazi se na desetom mestu sa 23 boda.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, da bi Udineze u 55. minustu stigao do prednosti.

Dva puta se lopta odbijala do Rodigra de Pola da bi je Argentinac iz trećeg pokušaja smestio u mrežu Sampdorije.

U 67. minutu fudbaleri domaćeg tima došli su do izjednačenja.

Arbitar Đanluka Saki je video prekršaj u kaznenom prostoru koji je skrivio Rolando Mandragora, a siguran egzekutor najstrože kazne bio je Antonio Kandreva.

U 81. minutu posle napada sa leve strane i odličnog centaršuta, Sampdorija je stigla do pobede.

Najviši u skoku bio je Ernesto Toregrosa koji je udarcem glavom prosledio loptu u mrežu Udinezea.