Brajton slavio u Lidsu, "minimalac" Vest Hema

Fudbaleri Brajtona i Vest Hema ostvarili su pobede od 1:0 u susretima 19. kola Premijer lige Engleske.

Z.K.Izvor: B92

Brajton je kao gost slavio protiv Lidsa, dok je Vest Hem na svom stadionu u Londonu savladao ekipu Barnlija.

Na "Eland Roudz" Brajton je stigao do treće pobede u sezoni, dok je izabranicima Marsela Bijelse ovo bio deveti poraz, drugi uzastopni, pošto su nedavno izgubili od Totenhema (3:0).

Brajton je bio bolji u prvih 45 minuta i iskoristio je jednu od dve prilike koje su mu se ukazale.

Sve je rešeno u tom 19. minutu kada je na asistenciju Aleksisa Mekalistera, Francuz Nil Mopej iz neposredne blizine zatresao mrežu Lidsa.

Mogli su gosti i do drugog gola u 24. minutu, Leandro Trosar je šutirao, a lopta se od igrača Lidsa odbila do prečke i domaći tim je imao dosta sreće.

U nastavku, Lids je jedinu pravu šansu imao u 51. minutu kada je Džek Harison šutirao, ali je lopta za malo završila kraj leve stative.

U Londonu, Vest Hem je do pobedničkog gola došao prilično rano, u devetom minutu.

Majkl Antonio se odlično izborio za prostor pred golom, šutirao je precizno i zatresao mrežu Nika Poupa.

Gostima je u 33. minutu poništen gol zbog ofsajda, da bi četiri minuta kasnije igrač Vest Hema Anđelo Ogbona pogodio stativu.

"Čekićari " su jedinu pravu priliku u drugom delu propustili u 51. minutu kada je Majkl Antonio zahvatio loptu glavom, ali je neko od igrača Barnlija sa gol linije izbacio loptu.