Sadik dvostruki strelac, "petarda" Almerije protiv prvoligaša

Umar Sadik bio je dvostruki strelac u ubedljivoj pobedi Almerije.

Grafika: Sofascore

Almerija je kao domaćin deklasirala prvoligaša Alaves u meču 1/16 finala španskog Kupa Kralja – 5:0 (3:0).

Nigerijski napadač je posle het-trika Poferadini propustio meč sa Numansijom i sada se vratio na teren i bio dvostruki strelac.

Mrežu je prvo zatresao u osmom minutu za vođstvo Almerije, na asistenciju Korpasa.

Gosti su ostali sa igračem manje u 35. minutu, kada je isključen Pina, a onda je Aketće u 45. minutu duplirao prednost.

Sadik je drugi gol postigao u prvom minutu sudijske nadoknade.

Batalja je autogolom u 52. minutu doneo 4:0 Almeriji, a za 5:0 se pobrinuo Viljar u 81. minutu iz penala, koji je ušao u 74. minutu umesto Sadika.

Radosav Raća Petrović zaigrao je od 74. minuta, dok je Nikola Maraš odigrao ceo meč.