Spektakularni Lacio održao Romi čas u derbiju! VIDEO

Fudbaleri Lacija pobedili su Romu 3:0 (2:0) u rimskom derbiju 18. kola Serije A.

MSIzvor: B92

Serija A, 18. kolo

Lacio – Roma 3:0 (2:0)
Imobile 14, Luis Alberto 23, 67
Stadion: Olimpiko (bez gledalaca)
Sudija: Danijele Orsato

Prvi sudar na Olimpiku ljutih rivala u potpunosti je pripao nebesko-plavom delu kultnog stadiona.

Lacio je "uništio" Romu u svim aspektima i golovima Čira Imobilea i Luisa Alberta (dva) pokazao da je trenutno gazda italijanske prestonice.

Tim Simonea Inzagija je još jednom prezentovao školski primer igre u tranziciji, što je jedno od najjačih oružja u modernom fudbalu.

Sa dva hica upravo iz tog oružja, već posle nešto više od 20 minuta sve je bilo rešeno.

Edin Džeko je imao zicer, golman Pepe Reina je odbranio i usledio je munjevit napad.

Deganž na odbranu Rome koja kao da to nije očekivala, Leonardo Spinacola je pogrešio, potom se Ibanjes okliznuo, a najbolji akter meča Manuel Lacari idealno poslužio Imobilea, koji ne odbija poklone.

Nije se Roma osvestila, a usledila je nova kontra.

Opet je Lacari bio u prvom planu, pao je, tražio penal i čini se igrao rukom, sudija Danijele Orsato je ostao nem, pridigao se i uposlio Luisa Alberta i to je bilo 2:0.

Već tada je mirisalo da nema spasa Romi, iako je pokušala da se trgne, ali nije imala snage da uvede dramu.

Drugo poluvreme je donelo dominaciju "bjanko-selesta", Imobile, Sergej Milinković-Savić i Filipe Kaisedo su promašivali, ali je to bila samo najava novog gola.

Lacari je ponovo započeo akciju, rezervista Akpa Akpro uposlio Alberta, a ovaj "kiflom" stavio tačku.

Grafika Sofascore

Roma je tada definitivno pala, a Lacio SMS-a, koji je u finišu poneo kapitensku traku, dobio priliku da likuje u narednim danima ulicama Rima.

Ujedno, se i priključio gornjem domu i sada je na samo tri boda od trećeplasiranih komšija...

Sva dešavanja sa Olimpika mogli ste da pratite u LAJV BLOGU B92.net.