Lajpcig u haosu i 92. minutu "pregrmeo" Istanbul!

Fudbaleri Lajpciga pobedili su u Istanbulu ekipu Bašakšehira 4:3 (2:1) i došli blizu osmine finala Lige šampiona.

SN/MSIzvor: B92
Photo by Burak Kara/Getty Images

H grupa, 5. kolo

Bašakšehir – Lajpcig 3:4 (1:2)
Kahveči 45+3, 72, 85 – Poulsen 26, Mukijele 43, Olmo 66, Serlot 90+2
21.00 Mančester junajted – Pari Sen Žermen

Kakav meč je viđen u Istanbulu, koji je odlučen u 92. minutu.

Junak Lajpciga bio je rezervistas Aleksander Serlot sjajnim golom minut pre kraja!

Kada je tonula nada Lajpciga da će i ove sezone biti hit u eliti, izdigao se Norvežanin i "projektilom" poceo mrežu Bašakšehira, nepunih pola sata od ulaska u igru.

I to je pravda na osnovu svega viđenog na stadionu "Fatih Terim".

Malo je falilo da Irfan Kahveči kazni sve promašaje, stative i prečke gostiju, kao i dva puta prednost od dva razlike Lajpciga.

Turčin je pet minuta pre kraja kompletirao "het-trik" iz slobodnog udarca i kada se činilo da će biti "samoubistvo" Lajpciga, desio se Serlot.

Sav trud i lepi golovi talentovanih Danija Olma, Nordija Mukijelea i Jusufa Poulsena mogli su da "padnu u vodu".

Da nije bilo visokog Norvežanina da stavi pečat na dramu u Istanbulu, gde šansu nije dobio srpski fudbaler Danijel Aleksić za domaćina.

Tabela kaže sledeće – drama se dodatno "zakuvala" jer Lajpcig ima devet bodova, koliko i Mančester junajted, koji od 21 sat čeka Pari Sen Žermen.

Ništa se ne zna, ali Lajpcig nastavlja da živi svoj san.

E grupa, 5. kolo

Krasnodar – Ren 1:0 (0:0)
Berg 72
21.00 Sevilja – Čelsi

U E grupi i borbi za treće mesto, Krasnodar je bio bolji od Rena na svom terenu 1:0.

Trenutak odluke dogodio se u 72. minutu kada je iskusni Markus Berg pobegao odbrani francuskog tima posle ispucavanja iz odbrane.

Tako je sudar debitanata, dva od četiri (Bašakšehir, Mitjilend), pripao Rusima koji će takmičenje nastaviti u Ligi Evrope.

Ranije su prolaz obezbedili Čelsi i Sevilja.