Partizan se "kockao", ali preživeo – heroj je Asano VIDEO

Fudbaleri Partizana plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije pobedom nad Metalcem u Gornjem Milanovcu rezultatom 1:0 (1:0).

Sudija: Milan Minić

Junak crno-belih je Takuma Asano koji je u 44. minutu prelepim potezom rešio ovu utakmicu.

Partizan je zaslužio prolaz dalje, pokazao da je bolji za razliku od superligaškog duela ova dva tima u Milanovcu, ali je i pokazao staru boljku i nije uspeo da ranije reši pitanje pobednika.

U najvećem delu prvog poluvremena igralo se na polovini Metalca, koji nije imao napadačkih aspiracija, dok je Partizan kontrolisao dešavanja i tražio "rupu".

Nije je pronalazio celih pola sata, već smo videli tek nekoliko pokušaja sa distance Takume Asana i Bibarsa Natha

Metalac: Puletić – Vranjanin (od 68. Milisavljević), Vasiljević, Rogač – Vlalukin, Sukacev (od 30. Maksimović, od 77. Grbović), Antonijević, Jokić (od 68. Kokir), Zoćević – Prestiž, Katanić (od 77. Popović).

Partizan: N. Stevanović – Miljković, S. Marković, Vujačić, Urošević – Šćekić, Zdjelar – Asano (od 90. Štulić), Natho (od 76. Suma), Jojić – Holender (od 83. Lutovac).

A onda je u 30. i 31. minutu Partizan došao do dve velike prilike.

Najpre centaršutom Aleksandra Miljkovića za Filipa Holendera kada je golman Dušan Puletić nekako spasio svoju mrežu.

A onda i udarcem Miloša Jojića koji je odlično gađao dalji ugao, ali je poslao loptu tik iznad prečke.

Ali, to što nije uspeo Jojić, jeste Takuma Asano u 44. minutu.

Gol Japanca u velikoj meri je olakšao posao crno-belima u nastavku, ali bilo je potrebno da konačno "iskorače" i dođu do drugog gola kojim bi se osigurali, a što nisu uspeli pre mesec dana kada je Metalac ukrao dva vredna boda sa igračem manje.

I išli su Stanojevićevi momci ka tome, zaista, stvarali prilike pred golom Puletića, ali nikako nisu uspevali da mu spakuju drugu loptu iza leđa.

Mogli su to da učine Jojić u 56. minutu, potom Asano u 65. kao i Šćekić u 69. minutu.

Rad – Crvena zvezda

Više šansi u jednoj viđeno je u 76. minutu, ponovo je Puletić bio spasilac domaćih, a potom je u 80. mogla da stigne kazna.

Međutim, Igor Vujačić je dobrim blokom uspeo da spasi Nemanju Stevanovića.

Do kraja je Partizan umešno, na polovini rivala, sačuvao prednost i plasirao se među osam najboljih timova u Kupu Srbije.