Sudija i VAR u fokusu – VBA ne može, Junajtedu može pobeda iz ponovoljenog penala VIDEO

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Vest Bromvič Albion 1:0 (0:0) na Old Trafordu u 9. kolu Premijer lige.

MSIzvor: B92
EPA-EFE/Martin Rickett

Opet fudbal u Engleskoj nije u prvom planu već suđenje i ponovo u korist Junajteda, kome je trijumf doneo Bruno Fernandeš iz penala.

I to posle nekoliko kontroverznih, neko bi rekao hrabrih, odluka sudije Dejvida Kuta.

Samo devet minuta pre trenutka odluke, glavni arbitar je iz VAR sobe dobio instrukcije da svira penal za VBA posle kontakta Fernandeša i Konora Galahera, ali je naknadno gledao snimak i preinačio odluku.

Takva odluka je šokirala goste iz Birmingema, koji su "pali" na drugoj strani sa istog mesta.

Darnel Furlong je igrao rukom, golman Sem Džonston odbranio udarac Fernandeša, ali je ranije izašao sa gol crte.

Iz ponovljenog penala je bio precizniji i doneo prvu pobedu Junajtedu ove sezone na Old Trafordu.

I opet uz sudijske odluke koje će se prepričavati...

Vredi istaći da je Nemanja Matić bio jedan od zapaženijih u Junajtedu za 90 minuta, dok je Branislav Ivanović izašao iz igre u 79. minutu kada ga je zamenio ofanzivniji Krovinović.