Nekad bio veliki derbi – danas je OIimpijakos vladar Atine VIDEO

Veliki grčki derbi završen je pobedom Olimpijakosa nad Panatinaikosom 1:0 (1:0) u Pireju.

MSIzvor: B92

Olimpijakos je još jednom dokazao da trenutno nema premca u glavnom gradu, ujedno i u Grčkoj, i slavio golom Kostasa Fortunisa u 21. minutu.

Čak osmi meč je ostavio "zelene" bez slavlja u gradskom derbiju, ali i "zakucao" ga za donji dom grčkog fudbala.

Nestvarno zvuči da je PAO tek deveti na tabeli od 14. klubova i to sa samo devet bodova iz isto toliko utakmica.

Što se tiče terena, Olimpijakosu je pripao prvi deo, gostima drugi, ali su bodovi ostali na stadionu "Jorgos Karaiskaki" u kojem je ulogu do 66. minuta imao i srpski reprezentativac Lazar Ranđelović.

Tim Pedra Martinsa, koji odlično gura i u Ligi šampiona, zadržao je prvo mesto i lagano ide ka odbrani titule.

Sa druge strane, Panatinaikos je u takvom stanju da mu je najbitnije da preživi, s obzirom na velike finansijske probleme.