Bajern se "ukočio", Zvezdin rival skoro dva meseca bez pobede, a Dragović se "javio"

Fudbaleri Bajerna drugi put u sezoni su ostali bez pobede.

MSIzvor: B92
EPA-EFE/LUKAS BARTH

Posle debakla od Hofenhajma, šampion Evrope nije uspeo da pobedi Verder na Alijanc areni – 1:1.

Čak je i morao da se spasava poraza tako što je u drugom poluvremenu jurio zaostatak.

Gosti iz Bremena su poveli preko talentovanog Masimilijana Egenštajna, a izjednačio je Kingsli Koman na startu drugog dela.

Imali su u nastavku Bavarci inicijativu, ali nisu uspeli da preokrenu rezultat protiv tima za koji zbog povrede nije nastupao Miloš Veljković.

Razočaranje sezone svakako je Šalke našeg Matije Nastasića.

Ekipa iz Gelzenkirhena i dalje ne zna za pobedu, a sada je sve bodove na Feltins areni odneo Volfsburg.

"Vukovi" su rešili sve dileme za 24. minuta kada su pogađali Vajgorst i Šlager. Nastasić je odigrao ceo meč za domaćina.

Hofenhajm opet nije slavio, ni posle dva meseca.

Minuti su delili tim Mijata Gaćinovića da ostvari prvi trijumf baš od utakmice sa Bajernom u septembru.

Ipak, Mark-Oliver Kempf je pogodio u 93. minutu i srušio nade domaćinu za 3:3.

Uprkos sjajnom startu, rival Crvene zvezde u Ligi Evrope je i dalje u donjem domu nemačkog prvenstva.

Srpski reprezentativac Mijat Gaćinović za Hofenhajm je igrao poslednjih 15 minuta.

Vredi istaći i da je Zvezdina meta za transfer Aleksandar Dragović golom tri minuta pre kraja doneo pobedu Bajeru na gostovanju Arminiji 2:1.