Holender promašio penal, pa doneo pobedu Partizanu u 91. minutu

Fudbaleri Partizana savladali su Proleter u meču 15. kola Superlige Srbije – 1:0 (0:0).

Junak utakmice bio je Filip Holender.

Iskupio se za promašeni penal u 61. minutu i u 91. doneo pobedu crno-belima.

Partizan je bio konkrentniji u prvom poluvremenu.

Napadao je i imao terensku inicijativu, što govori i 60% posed lopte, kao i nule u svim statističkim kategorijama Proletera, osim u prekršajima.

Nekoliko izblokiranih udaraca, par pokušaja sa distance i dve dobre prilike obeležile su prvo poluvreme.

Holender je na povratnu Miljkovića gađao direktno u golmana, sa ivice šesnaesterca.

Asano je probio po desnoj strani i pokušao da pronađe usamljenog Holendera na petercu, ali je Andrejević uklizao i sprečio siguran pogodak reprezentativca Mađarske.

Dobro organizovani i disciplinovani Proleter se odbranio i na poluvreme se otišlo sa 0:0.

Partizan: Popović – Miljković, Marković, Vujačić, Obradović (od 87. Urošević) – Zdjelar, Šćekić – Jojić (od 58. Suma), Natho (od 58. Marković), Asano (od 80. Štulić) – Holender

Proleter: Petrić – Milošević, Joković, Andrejević, Kovačević – Pejić, Ilić – Knežević, Babić, Živojinović - Mirosavljev (od 87. Galić)

Partizan je nastavio da napada i u drugom poluvremenu.

Najbolju priliku imali su u 61. minutu.

Holendera je srušio Andrejević i sudija je pokazao na belu tačku.

Upravo je Holender preuzeo odgovornost, pošto je uzeo loptu Sumi.

Šutirao je u desnu stranu i Petrić mu je odbranio penal.

Nastavio je Partizan sa napadima, a Proleter je čekao kontre i nije izlazio sa svoje polovine.

Pogodio je Proleter prečku u 89. minutu, kada je sa 20 metara Ilić zatresao okvir gola.

I onda pogodak Partizana.

Miljković je ubacio sa desne strane loptu, Holender je natrčao na nju i postigao pogodak u 91. minutu.

Tako se iskupio za promašeni penal i doneo pobedu svojoj ekipi.

Utakmicu ste mogli da pratite putem našeg Lajv bloga.