Asistencija Živkovića, PAOK prokockao prednost VIDEO

Fudbaleri Krasnodara savladali su PAOK 2:1 (1:1), posle preokreta u prvoj utakmici plej-ofa za ulazak u Ligu šampiona.

Photo by EPA-EFE/DIMITRIS TOSIDIS

Plej-of za LŠ, I utakmica:
Krasnodar – PAOK 2:1
Kleson 39p, Kabelja 70 – Pelkas 32
Stadion u Krasnodaru;
Glavni sudija: Klemon Turpan (Francuska)

U taboru grčkog kluba nastupila su dva srpska fudbalera sa prezimenom Živković, Živko na golu, a Andrija u napadu, koji je asistirao kod vodećeg gola za PAOK.

Imaće njih dvojica razloga da žale za propuštenim u večerašnjem meču, ali i da se nadaju prolazu u grupnu fazu jer će ovaj dvomeč biti rešen za sedam dana na stadionu "Tumba" u Solunu.

Krasnodar je bio blagi favorit u prvom meču, ali je PAOK bio taj koji je mnogo bolje otvorio meč.

Već u petom minutu dosuđen je penal za goste. Kajo je igrao rukom, a sudija Trupan dodelio najstrožu kaznu.

Izveo ju je Pelkas, ali je očajno šutirao i golman je odbranio njegov pokušaj.

Krasnodar: Safonov – Petrov, da Silva, Sorokin, Ramires – Kabela (od 81. Utkin), Olson, Vilena – Vanderson (od. 86. Sulejmanov), Klason, Berg.

PAOK: Ž. Živković – Krespo, Ingason, Varela, Mihailidis – El Kaduri, Švab, Janulis – A. Živković, Pelkas (od 79. Bisesvar), Colis (od 84. Sviderski).

Sjajno je probio Andrija po levoj strani, poslužio saigrača koji je sa peterca zatresao mrežu.

Međutim, u 32. minutu se "desetka" PAOK-a iskupila, ali uz asistenciju Andrije Živkovića.

Ali, već posle sedam minuta gosti su dozvolili Krasnodaru da se vrati u meč.

Kabela je oboren u kaznenom prostoru PAOK-a i sudija je ovog puta dodelio kazneni udarac na drugoj strani.

Izveo ga je Viktor Klasen i za razliku od Pelkasa na drugoj strani bio veoma siguran.

Živko Živković nije imao šansu, jer je lopta išla po sredini gola.

Kako je meč odmicao, tako je PAOK opadao u energentskom smislu, ali su ipak imali najbolju šansu za vođstvo.

U 68. minutu je Švab pogodio stativu i nije imao sreće da donese novu prednost svom timu.

Grafika: SofaScore

Umesto toga, kazna na drugoj strani.

Kabela je, posle iznuđenog penala, postigao gol kojim je Krasnodar stekao prednost uoči revanša za sedam dana.

Za razliku od svih dosadašnjih rundi, u plej-ofu za Ligu šampiona će se igrati dve utakmice.