Najbolji meč dosadašnjeg toka sezone – Zvezda odolela hrabrom Spartaku VIDEO

U četvrtom kolu Linglong Superlige Srbije Crvena zvezda je savladala subotički Spartak sa 3:2 (1:1).

Linglong Superliga Srbije, 4. kolo:
Crvena zvezda – Spartak 3:2 (1:1)
Ben 32, 65, Tomane 70 – Tufegdžić 34, Nikolić 72p

Bio je to duel, do ovog kola, dve najefikasnije ekipe, obe sa maksimalnim učinkom u prva tri kola.

Otuda smo posebno u gledali sjajan i vrlo sadržajan meč, neki bi rekli da nismo navikli na tako nešto u srpskom fudbalu.

Spartak je od prvog minuta pritisnuo šampiona, a to je moglo već u prvom minutu da donese rezultat.

Stadion: "Rajko Mitić" u Beogradu
Bez gledalaca
Sudija: Novak Simović

Pankov je kratko vratio loptu do Borjana, Nikolić bio agresivan i uz intervenciju Zvezdinog golmana lopta se odbila do Tufegdžića koji je sa 30-ak metara promašio gol.

Potom je i Nikolić imao odličnu priliku, ali je Borjan krajnjim naporom odbranio, a Zvezda je odgovorila preko Aleksandra Kataija.

Sjajno je bivši reprezentativac Srbije šutirao sa distance, lopta je zakačila igrača u bloku i odsela na prečki.

Potom je Ben imao dobru priliku u 18. minutu, pripremio mu je Milan Gajić, ali je reprezentativac Komora ostao "kratak" pred praznim golom.

Crvena zvezda: Borjan – Gajić (od 46. Gobeljić), Pankov, Degenek, Rodić – Vulić, Petrović (od 65. Tomane), Nikolić (od 88. Jovičić) – Gavrić (od 46. Spiridonović), Katai (od 81. Kanga), Ben.

Spartak: Dujmović – Dunđerski, Tekijaški, Ivančević, Marčić (od 65. Vidaković) – Milošević, Šimura – Srećković (od 50. Savković), Tufegdžič, Bijelović (od 65. Jocić) – Nikolić.

U 25. minutu dosuđen je penal za Crvenu zvezdu.

Dunđerski je bio u duelu sa Rodićem, bilo je tu malog povlačenja za dres, pa je Novak Simović pokazao na "belu tačku".

Odgovornost je preuzeo El Fardu Ben, ali je golman Dujmović bio sjajan, pročitao taj šut i uz pomoć stative spasio svoju mrežu.

Ali, sedam minuta kasnije nije bilo spasa za Spartak.

Odličnu akciju izveli su crveno-beli, a egzekutor je bio Ben kome je u ovom slučaju treća prilika bila srećna.

Ali, momentalno je stigla reakcija Subotičana.

Samo dva minuta kasnije je Nikolić glavom spustio loptu do Tufegdžića, a on matirao Borjana.

Do kraja prvog poluvremena beležimo pokušaj Vulića sa distance i odličan prodor Nikolića na drugoj strani, ali bez šuta ka golu rivala.

Sa početkom drugog poluvremena dve izmene Dejana Stankovića su napravile promenu stanja na terenu.

Ušli su Spiridonović i Gobeljić i uneli živost u tim šampiona.

U 64. minutu Ben je imao novi zicer posle dodavanja Kataija, ali stotinak sekundi kasnije se ispravio.

Njegoš Petrović je šutirao sa distance veoma snažno, Dujmović nekako odbio loptu, a na nju naleteo Ben i postigao svoj drugi gol.

Pet minuta kasnije Zvezda je duplirala vođstvo.

Katai je izveo korner sa leve strane, Pankov je prebacio loptu na peterac, a tamo je Tomane bio najviši i to je bilo 3:1.

Portugalac je ušao u igru samo pet minuta ranije.

Ali, ni tu nije slomljen duh Subotičana.

Ben je odlučio da u potpunosti popunio svoje statističke kolone, pa je uspeo i da skrivi penal.

Bio je 73. minut kada je Nemanja Nikolić vrlo hladnokrvno pogodio sa 11 metara za 3:2.

Pojavio se tračak nade za "golubove", ali su u poslednjih 20 minuta ostali bez daha.

Pokušavali su sve izabranici Vladimira Gaćinovića, trudili se da osvoje makar bod, a Zvezda se branila.

U par navrata bili su crveno-beli suzbijeni u svom kaznenom prostoru, ali Spartak nije uspeo.

Najbolju šansu imao je Mile Savković u 89. minutu iz slobodnog udarca sa 17 metara, ali je iz idealne pozicije pogodio samo živi zid.

Zvezda je sačuvala maksimalan učinak i sada može u potpunosti da se osvrne na duel sa Evropom sa Gibraltara.

Taj meč prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona igra se u utorak od 21 sat na stadionu "Rajko Mitić".