8:2! VIDEO

Ne, nije greška! U trećem četvrtfinalu Lige šampiona minhenski Bajern je deklasirao Barselonu sa 8:2 (4:1).

SSIzvor: B92
Photo by Manu Fernandez/Pool via Getty Images

Četvrtfinale Lige šampiona:
Barselona – Bajern Minhen 2:8 (1:4)
Alaba 7ag, Suares 57 – Miler 4, 31, Perišić 22, Gnabri 28, Kimih 63, Levandovski 82, Kutinjo 85, 89

Ko večeras nije bio uz "male ekrane", propustio je baš mnogo. Zato posle ovog izveštaja probajte da pronađete snimak i uživate u dva sata lepote fudbala Bajerna.

Malo je dana kada Barselona izgleda potpuno bespomoćno, a sa druge strane, Bajern je podsetio na nemačko razaranje Brazila na Svetskom prvenstvu 2014. godine.

Ma, greška, prevaziđena je ta čuvena utakmica!

Tim Hansija Flika je iz minuta u minut nemilosrdno mleo Katalonce i nijednog momenta nije nameravao da stane.

Stadion "La Luž" u Lisabonu;
Bez gledalaca;
Sudija: Damir Skomina (Slovenija)

Barselona:
Ter Štegen – Semedo, Pike, Lengle, Alba – Roberto (od 46. Grizman), Buskets (od 70. Fati), Vidal – de Jong – Mesi, Suares.

Bajern: Nojer – Kimih, Boateng (od 76. Zule), Alaba, Dejvis (od 84. Ernandes) – Gorecka (od 84. Toliso), Alkantara Gnabri (od 76. Kutinjo), Miler, Perišić (od 67. Koman) – Levandovski.

Slike Lionela Mesija, Kikea Setjena i drugih članova Barselone posle 90 i kusur minuta rapsodije Bajerna još dugo će se vrteti.

Društvene mreže već gore, kao i verovatno ugovor Setjena koji je Bartomeu već spalio.

Bajern je dao pet golova u prvom poluvremenu, ali od toga jedan u sopstvenoj mreži.

Prvi u četvrtom minutu kada je Tomas Miler odigrao dupli pas sa Robertom Levandovskim i rutinski smestio loptu u mrežu sunarodnika Ter Štegena.

Barsa je izjednačila samo tri minuta kasnije, a strelac je bio David Alaba.

Prosto je neverovatan način na koji je sproveo loptu u sopstvenu mrežu.

Ali, da li je neko mario za to u bavarskom timu? Naravno da ne.

To je bio samo signal da se ubaci u viši stepen prenosa.

Od 22. do 31. minuta pala su tri gola koja utakmicu usmeravaju samo u jednom pravcu.

Redom su pogađali Ivan Perišić, Serž Gnabri i ponovo Miler za uraganskih 4:1 posle tek nešto više od pola sata igre.

Već tada nije bilo života u igračima Barselone...

U nastavku je ušao Grizman, a poslednji trzaj obezglavljene Barselone desio se u 57. minutu.

Luis Suares je sjajnim driblingom doneo tračak nade, ali da li je neko stvarno pomislio da Barsa može da se vrati?

Ako i jeste, vrlo brzo je bio demantovan.

Jer, to je samo razljutilo Bavarce, pa su onda ubacili u punu brzinu.

Silu je prvi demonstrirao Alfonso Dejvis. Au, šta je Kanađanin uradio u 63. minutu!

Prošao je Mesija i VIdala, potom obrukao i Semeda, pa mirno i poslužio Kimiha za 5:2.

Šou je tek počeo!

Svi su se pitali kako je moguće da u ovakvoj goleadi ni Mesi, a ni Levandovski nisu postigli niti jedan pogodak.

A, onda se Poljak pojavio.

Jedan gol mu je ranije poništen, a i drugi u 82. minutu je bio sumnjiv, ali je VAR pokazao da je gol regularan.

Grafika SofaScore

Kao da sve nije bilo dovoljno bolno za Barsu, već joj je poslednja dva udarca zadao zvanično njen igrač – Filipe Kutinjo.

Brazilac je golovima u 85. i 88. minutu naneo najteži poraz Barsi, ali ih nije slavio.