Junajted "na mišiće" do polufinala Lige Evrope!

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Kopenhagen rezultatom 1:0 u četvrtfinalu Lige Evrope.

LNIzvor: B92
Photo by Wolfgang Rattay/Pool via Getty Images

Liga Evrope, četvrtfinale:
Mančester junajted – Kopenhagen 1:0 (0:0)
Fernandeš 95p

Stadion: RajnEenergi, Keln
Sudija: Klemen Turpan
Gledalaca: Bez

Umesto standardnog dvomeča, odigran je samo jedan meč na završnom turniru Lige Evrope u Nemačkoj.

Iako je rezultat mogao da bude potpuno drugačiji, "crveni đavoli" su uspeli da opravdaju ulogu favorita i na "mišiće" dođu do plasmana u polufinale.

Favorizovani Junajted je bolje otvorio meč, ali je Kopenhagen veoma brzo odgovorio i zapretio.

Za samo dva minuta Danci su stvorili dve izvanredne prilike, ali sus Megvajer i Vilijams u poslednjim trenucima uspeli da se ispruže i da izblokiraju udarce.

U 22. minutu je viđena zbunjujuća situacija kada se mislilo da je sudija Turpan svirao penal za "đavole", ali je na kraju, uz pomoć VAR sobe, dosuđen ofsajd.

Drugom polovinom prvog poluvremena Juntajted je preuzeo inicijativu i u 45. minutu preko Grinvuda došao do vođstva.

Krenulo je slavlje na jednoj, a razočaranje na drugoj strani, ali je ubrzo reagovao Turpan i rekao da mu je VAR soba javila da je mladi Englez bio u ofsajdu.

Meč ste mogli da pratite uživo putem našeg LIVE BLOGA.

Inter – Bajer Leverkuzen 2:1 (2:1)
Barela 15, Lukaku 21 – Haverc 25

Prva velika prilika u drugom poluvremenu viđena je u 57. minutu. Grinvud je odlično šutirao i za "dlaku" ostao bez gola, pošto je pogodio stativu.

Na njegovu loptu je natrčao Rašford, koji ju je smestio u gol, ali je bio u evidentnom ofsajdu.

Od 60. minuta ušlo se u opasniji ritam i viđen je veliki broj prilika. Fernandeš je u nekoliko navrata šutirao izuzetno jako i precizno, ali do gola nije mogao

U 63. minutu pogodio je stativu, a u 68. mu je Jonson odbranio.

I Kopenhagen je imao svoje prilike koje je prevashodno stvarao putem kontranapada, ali im je nedostajao završni pas, kao i sama završnica.

Solskjer je u 70. minutu ubacio Nemanju Matića i time doneo mirnoću na sredini terena, ali ono što je njegovom timu nedostajalo bila je završnica, odnosno završni pas.

Jonson je nastavio da briljira, ali je uvek imao dosta vremena da se namesti jer igrači iz Mančestera nisu uspevali timskom akcijom da dođu do gola, već su isključivo šutirali sa distance.

Jednu od najboljih šansi na celoj utakmici "đavoli" su imali u 91. minutu posle fenomenalnog prodora Marsijala, koji je, kada je trebalo da doda ili šutira, uprskao stvari.

Kopenhagen je izdržao i otišlo se u produžetke, ali su tada ostali bez "gasa".

Već u 95. minutu viđen je najveći Junajtedov adut ove sezone – jedanaesterac.

Marsijal je oboren u kaznenom prostoru Kopenhagena posle rvačkog starta Bjelanda, a sudija je imao lak zadatak. Loptu je na belu tačku stavio Fernandeš koji ne promašuje jedanaesterce.

Od tog trenutka pa sve do kraja i prvog i drugog produžetka Kopenhagen je bio neprepoznatljiv, a engleski klub je mogao barem do još jednog gola.

Rešale su se prilike, pretio je i rezervista Mata, ali je briljatni Karl-Johan Jonson uspevao da odbrani sve što je dolazilo pred njega.

U drugom produžetku Junajted je uglavnom kružio sa loptom oko terena, nije previše rizikovao, a Danci nisu imali snage da izvrše presing i dođu do lopte.

U polufinalu Lige Evrope Mančester junajted će se sastati sa boljim iz duela Vulverhempton – Sevilja (utorak, 21.00).