Hajduk posle goleade i preokreta slavio na "Maksimiru"

Fudbaleri splitskog Hajduka savladali su na "Maksimiru" Dinamo Zagreb posle preokreta sa 3:2, u 34. kolu hrvatskog prvenstva.

MTIzvor: B92
Detalj sa meča zagrebačkog Dinama u Ligi šampiona EPA-EFE/ANTONIO BAT

HNL, 34. kolo:

Dinamo Zagreb – Hajduk Split 2:3 (1:1)
Ivanušec 13, Oršić 61 – Čuić 31, 81, Teofil-Katerin 86ag

"Bili" su dva puta gubili u velikom derbiju, ali su na kraju uspeli da stignu do trijumfa.

Bio je ovo duel za prestiž, pošto je Dinamo overio titulu prvaka, a Hajduk je osigurao kvalifikacije za Ligu Evrope.

Prednost domaćima doneo je Ivanušec u 13. minutu, da bi do kraja poluvremena bilo viđeno mnogo toga – penal, crveni i gol, koji je postigao Čuić i tako poravnao rezultat.

Dinamo je na pauzu otišao sa desetoricom, pošto je Gojak u nadoknadi zaradio drugi žuti karton.

Ipak, domaći su i sa igračem manje stigli ponovo do prednosti, a strelac je bio Oršić.

Hajduk do kraja susreta uspeva da kapitalizuje brojčanu prednost na terenu.

Prvo je Čuić u 81. opet izjednačio, a konačan rezultat autogolom u 86. minutu postavlja Teofil-Katerin.