Lester se "samouništio" za dva minuta VIDEO

Fudbaleri Bornmuta pobedili su ekipu Lestera posle preokreta sa 4:1 (0:1), u meču 35. kola Premijer lige.

MTIzvor: B92
Photo by Glyn Kirk/Pool via Getty Images

Ovim porazom, "lisice" su dovele u pitanje svoj plasman u Ligu šampiona, dok su "trešnjice" napravile važan korak ka opstanku.

Nije delovalo da će epilog biti ovakav, naročito ne nakon pogotka Džejmija Vardija u 23. minutu.

Posle dodavanja Ihenača, veliku grešku je napravio Keli, a sjajnom napadaču nije bilo teško da donese prednost svojoj ekipi.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 65. minutu meč otišao u potpuno neočekivanom smeru. I to za samo dva do tri minuta.

Prvo je penal, nakon rušenja Vilsona, realizovao Stanislas, da bi već u 67. minutu Solanke preokrenuo rezultat.

Da stvar bude gora po Lester, Sojundžu je zaradio direktan crveni karton, zbog šutiranja Vilsona, koji je želeo samo da izvadi loptu iz mreže.

Gosti sa igračem manje nisu mogli više da priprete, a do kraja susreta su još dva puta vadili loptu iz mreže.

Prvo je u 83. Džoni Evans postigao autogol, da bi u 87. Solanke pogodio za konačan rezultat, 4:1

Kao što je rečeno, Lester je ovim neuspehom doveo u pitanje plasman u Ligu šampiona.

Trenutno su četvrti sa 59 bodova. Imaju jedan više od Mančester junajteda, ali i meč više.

Sa druge strane, Bornmut je 18. sa 31 bodom. Imaju tri manje od Vest Hema i Votforda koji su iznad zone ispadanja.