Milan u 94' izbegao katastrofu autogolom godine VIDEO

Fudbaleri Milana umalo su doživeli šokantan poraz od SPAL-a u 29. kolu Serije A.

LNIzvor: B92
EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI

Milan je odigrao nerešeno (2:2) na gostovanju SPAL-u, čime je umanjio šanse za plasmanom u Ligu Evrope.

SPAL je uspeo da za kratak period u prvom poluvremenu dođe do velike prednosti od 2:0.

Prvi je mrežu Đanluiđija Donarume zatresao Valoti u 13. minutu, a zatim je u 30. isto učinio Flokari, koji je postigao jedan od najlepših golova ove sezone.

Gosti su se radovali u 37. minutu kada je gol postigao Čalhanolu, ali je usledila reakcija VAR sobe i dosuđen je ofsajd.

Ipak, stvari su izgledale bolje po "rosonere" u 43' kada je D'Alesandro dobio crveni karton.

I pored potpune statističke doinacije, Milan je na prvi gol čekao sve do 79. minuta kada je Leao smanjio zaostatak.

SPAL se fenomenalno branio, ali je uspeo da dobije još jedan crveni karton (84' Di Bađo).

Milan je nastavio da napada svim snagama, ali nikako nije uspevao da dođe do prave šanse. Ipak, fortuna ih je značajno pogledala u četvrtom minutu nadoknade, kada je Vikari zatresao sopstvenu mrežu.

Fiorentina je takođe doživela debakl, pošto je na domaćem terenu poražena od Sasuola rezultatom 3:1.

"Viola" je potvrdila da će ova sezona biti za zaborav, te peti meč u nizu ostala bez pobede i ostala na 13. mestu, uz šanse i da ispadne iz elite.

Sasuolo je za 11 minuta došao do dva gola, preko Defrela, a u 61. je bilo 0:3 posle pogotka Muldura.

Počasni gol za domaćina postigao je Kutrone u 90. minutu utakmice.

Verona je pobedom nad Parmom od 3:2 osvojila veoma bitna tri boda i sustigla Milan na tabeli.

Parma je bila ta koja je došla do vođstva, preko Kuluševskog u 14. minutu, ali je po samom isteku nadoknade prvog poluvremena Di Karmine postigao gol iz penala za 1:1.

Zakanji je u 54. minutu doneo domaćinu preokret, ali je novu neizvesnost uneo Gagliolo u 64. minutu.

Čovek odluke bio je Pesina u 81. minutu.

Sampdorija je na gostovanju pobedila Leće rezultatom 2:1.

Ramires je u 40. minutu sa bele tačke doneo prednost gostima, ali je u 50. Mankosu istom merom uzvratio za izjednačenje.

I treći penal viđen je na stadionu Lećea, a njega je ponovo izveo Ramires u poslednjem kvartalu utakmice.