Suma i Asano za mirnu zimu Partizana

Fudbaleri Partizana pobedili su Radnik u Surdulici rezultatom 2:1 u poslednjem meču jesenjeg dela Superlige Srbije.

LNIzvor: B92

Utakmicu ste mogli da pratite u uživo prenosu na televiziji O2.

Crno-beli su upisali drugu uzastopnu pobedu u prvenstvu u utakmici koja je odigrana u okviru zaostalog meča šestog kola.

Partizan je dominirao od prvog do poslednjeg minuta o zasluženo došao do nova tri boda, te se ujedno osvetio Radniku za poraz koji im je naneo prošle sezone na istom mestu.

Linglong Superliga Srbije, zaostali meč (6. kolo):
Radnik Surdulica – Partizan 1:2 (0:1)
(Mićić 90 -- Suma 30, Asano 52)

Stadion: FK Radnik, Surdulica
Sudija: Srđan Jovanović

Radnik (4-4-2): Kostić – Kričak, Marković, Stevanović, Jokić – Đorđević, Stanisavljević, Mitošević, Tomić - Pavlov, Makarić.

Partizan (4-2-3-1): Kljajić - Lutovac, Ostojić, Vujačić, Urošević - Zdjelar, Natho - Tošić, Suma, Asano - Sadik.

Obe ekipe su imale po par poluprilika na početku meča, a u 16. minutu Partizan je mogao do prvog gola.

Ipak, mreža Radnika je ostala mirna, iako su Sadik i Asano imali velike prilike koje su im defanzivci domaćina izblokirali na gol-liniji.

Sledeća šansa desila se u 30. minutu, a tada je pao i prvi gol. Strelac je bio Suma, uz dosta sreće.

Njegov udarac je odbranio golman Kostić, ali se lopta odbila Gvinejcu koji je iz popravnog zatresao mrežu za 0:1.

Do poluvremena nije viđena nijedna veća prilika, ali jeste na samom startu drugog.

U 52. minutu Zdjelar je poslao dobru loptu Asanu, odbrana Surduličana je loše odreagovala, a Japanac je imao lak posao i iz situacije jedan na jedan duplirao prednost svoje ekipe.

Uz jednu polupriliku Sadika sve do 71. minuta nismo videli ništa zanimljivo u Surdulici, a tada u nepuna dva minuta Partizan je propustio dve stopostotne šanse.

Prvo je Sadik dobio loptu na poklon, ali se loše snašao sam ispred Kostića, a onda je Tošić "bacio" Kostića u stranu, ali promašio donekle prazan gol.

Partizan je uglavnom čuvao loptu do kraja meča i nije dozvoljavao Radniku ni da pomisli da dođe do gola, sve do 90. minuta. Tada je Vujačić napravio kardinalnu grešku, poklonio loptu Mićiću, a on je rutinski rešio situaciju sa Kljajićem.

Do poslednjeg sudijskog zvižduka Radnik je imao praktično još jedan napad i nije ga najbolje iskoristio.

Uživo prenos meča mogli ste da pratite uz naš LIVE BLOG.