Atletiko bolji od Osasune

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su ekipu Osasune sa 2:0 u susretu 17. kola La Lige.

Z.K.Izvor: B92
Photo by Denis Doyle/Getty Images

Izabranici trenera Dijega Simeonea su sav posao na "Vando Metropolitano" stadionu završili u poslednjih 25 minuta kada su postigli oba pogotka.

Dugo su odolevali gosti iz Pamplone, za koje je svih 90 minuta odigrao bivši igrač Partizana Darko Brašanac, ali nisu izdržali i Atletiko je stigao do sedme pobede ove sezone.

U 67. minutu bicvši igrač Totenhema Kiran Tripije odlično je izveo prtekid sa desne strane, centrirao je pred gol gde je na pravom mestu bio Alvaro Morata koji je udarcem glavom poslao loptu u mrežu.

Osam minuta kasnije, sva priča je bila završena kada je Anhel Korea odlično proigrao Saula Nigeza koji je iskosa sa leve strane šutirao i pogodio za konačnih 2:0.

Pre Atletika i Osasune meč su odigrali Atletik Bilbao i Eibar, ali strelci nisu bili raspoloženi, te nije bilo golova.