Rajković sačuvao pobedu Remsu, malo golova u Francuskoj

Fudbaleri Remsa ostvarili su drugu uzastopnu pobedu u prvenstvu Francuske pošto su kao gosti pobedili ekipu Tuluza sa 1:0.

Z.K.Izvor: B92
EPA-EFE/YOAN VALAT

Tako su posle pobede nad Sen Etjenom i sada Tuluzom izbili na petu poziciju u Ligi 1, a velike zasluge za trijumf imao je i srpski golman Predrag Rajković.

U popodnevu koje je obeležio izuzetno mali broj golova na terenima širom Francuske (šest na šest utakmica), Rems je slavio zahvlajujući pogotku Remija Odena u devetom minutu.

Bio je to precizan udarac sa ivice kaznenog prostora koji golman Tuluza Baptist Rejne nije mogao da zaustavi.

Inače, Predrag Rajković je na golu Remsa nastavio sa odličnim partijama, a u 77. minutu je sjajnom odbranom vrhovima prstiju sprečio pogodak za izjednačenje posle udarca Jaje Sanoga.

Rajković je tako po deseti put ove sezone sačuvao svoju mrežu.

Do pobede je došao i Nant i to golom Imrana Luzea u 28. minutu, bila je to druga uzastopna pobeda ekipe Kristijana Gurkufa koja je sada sa 29 bodova na četvrtom mestu.