Lajpcig bez pardona, Verner i drugovi opet na vrhu tabele

Fudbaleri Lajpciga i ne pomišljaju da popuste, novom, šestom uzastopnom pobedom preuzeli su čelnu poziciju na tabeli Bundeslige.

Z.K.Izvor: B92
Photo by Juergen Schwarz/Bongarts/Getty Images

Lajpcig je kao gost slavio protiv Fortune iz Dilezlorfa sa 3:0 i tako makar privremeno ostavio iza sebe lidera do ovog kola, ekipu Borusije Menhengladbah koja u nedelju gostuje Volfsburgu.

Timo Verner i drugovi su imali još jedno lepo popodne, a golom već u drugom minutu su najavili da su došli po tri boda.

Bundsliga, 15. kolo

Bajern - Verder 6:1 (2:1)
(Kutinjo 45, 63, 78, Levandovski 45+4, 72, Miler 75 - Rašica 24)

Hofenhajm - Augsburg 2:4 (1:1):

Posle prodora Konrada Lajmera po desnoj strani Patrik Šik je bio na pravom mestu i zatresao mrežu domaće ekipe.

U drugom poluvremenu, tačnije u 58. minutu dosuđen je penal za Lajpcig koji je reprezentativac Timo Verner pretvorio u pogodak. Bio je to njegov 16. gol u Bundesligi i 21. od početka sezone u svim takmičenjima.

Uspeo je tim trenera Julijana Nagelsmana da postigne i treći gol i to u 75. minutu.

Marsel Sabicer je centrirao a Francuz Nordi Mukijele je udarcem glavom zatresao mrežu Dizeldorfa za konačnih 0:3.

U narednom kolu, 17. decembra, Lajpcig očekuje gostovanje Borusiji Dortmund, dok će Dizeldorf biti gost ekipe Augsburga.