Kaljari anulirao majstorije Đuričića, gol Balotelija, novi poraz Fiorentine

Fudbaleri Kaljarija su uspeli da izvuku nerešen rezultat u duelu sa Sasuolom, dok je Fiorentina ponovo poražena.

SVIzvor: B92
EPA-EFE/Serena Campanini

Domaća ekipa je na stadionu u Ređo Emiliji, u okviru 15. kola Serije A imala prednost od 2:0 posle 36 minuta igre, zahvaljujući srpskom reprezentativcu Filipu Đuričiću.

On je u 7. minutu najpre asistirao Domeniku Berardiju, da bi nepunih pola sata kasnije zatresao mrežu protivnika, sjajnim pogotkom iz šesnaesterca.

Đuričić je u 45. minutu dobio žuti karton, a svega šest minuta je proteklo u drugom poluvremenu pre nego što je Žoao Pedro smanjio na 2:1.

Berardi je u 66. minutu imao priliku da poveća razliku, ali je promašio jedanaesterac, što je kažnjeno u 90. minutu, kada je izjednačenje doneo Danijele Ragacu.

Kaljari je ovim bodom ostao na četvrtom mestu tabele, sa 29 bodova, četiri manje od trećeplasiranog Lacija.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Sedmi poraz u sezoni su zabeležili fudbaleri Fiorentine, ovoga puta na gostovanju u Torinu.

Domaći su slavili rezultatom 2:1, golovima Simonea Zaze u 22. minutu i Kristijana Ansaldija u 72.

Počasni pogodak za ekipu iz Firence, za koju su nastupili Nikola Milenković i Dušan Vlahović, postigao je Martin Kaseres, posle dodavanja Federika Kjeze.

Đenoa je u pokušaju da pobegne iz opasne zone na tabeli uspela da osvoji samo bod na gostovanju Lečeu, iako je imala vođstvo od 2:0.

Za tim iz Đenove su golove postigli Goran Pandev u 31. minutu i Domeniko Krišito iz penala u petom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena.

U nastavku je stiglo izjednačenje, najpre je u 60. minutu precizan bio Filipo Falko, da bi u 70. konačnih 2:2 postavio Andrea Tabaneli.

Meč su obeležili i kartoni, Đenoa je meč završila sa devetoricom fudbalera pošto su po dva žuta kartona dobili Kevin Agudelo i Pandev.

Fudbaleri Breše su golom Marka Balotelija u 54. minutu utakmice stigli do pobede u na gostovanju ekipi SPAL, za koju je Andrea Petanja promašio penal u 74. minutu.

Ceo meč za SPAL je odigrao Nenad Tomović, a u startnoj postavi se našao i bivši fudbaler Partizana Marko Janković.