Bajern preokretom do pobede nad Olimpijakosom!

Fudbaleri minhenskog Bajerna savladali su u Pireju ekipu Olimpijakosa sa 3:2, u meču 3. kola grupe B Lige šampiona.

MTIzvor: B92
Photo by Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Oni su ovim trjumfom napravili veliki korak ka nokaut fazi i do njega su došli nakon preokreta.

Pored meča u Londonu između Totenhema i Crvene zvezde, za ljubitelje fudbala u Srbiji najzanimljivija utakmica bila je ona u Pireju.

Nju su sjajno otvorili domaći fudbaleri, koji su preko El Arabija poveli u 23. minutu. Ipak, Bavarci su brzo uzvratili i preko Levandovskog u 34. minutu, kome je ovaj pogodak pomogao da postane 5. najbolji strelac u istoriji Lige šampiona.

Isti igrač je u potpunosti preokrenuo rezultat u 62. minutu, nakon asistencije Tomasa Milera. Delovalo je da se radi o ofsajdu, međutim, sudije iz VAR sobe su konstatovale da je gol regularan.

Prednost nemačkog šampiona u 75. minutu duplirao je Korentin Toliso, preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Nadu domaćima vratio je Giljerme samo četiri minuta kasnije, ali to je bilo sve od crveno-belih iz Pireja, pa je utakmica završena rezultatom 2:3.

U drugoj utakmici grupe B, fudbaleri Totenhema su ubedljivo savladali Crvenu zvezdu sa 5:0, a više o toj utakmici pročitajte OVDE.

Liga šampiona, utorak, 3.kolo:

Atletiko Madrid – B. Leverkuzen 1:0 (0:0)
(Morata 78)
Šahtjor – Dinamo Zagreb 2:2 (1:1)
(Konopljanka 16, Dodo 75 - Olmo 25, Orsić 60p)
Mančester siti – Atalanta 5:1 (2:1)
(Aguero 34, 38p, Sterling 58, 64, 69 - Malinovski 28p)
Olimpijakos – Bajern M. 2:3 (1:1)
El Arabi 23, Giljerme 79 - Levandovski 34, 62, Toliso 75)
Totenhem – Crvena zvezda 5:0 (3:0)
(Kejn 9, 72, Son 16, 44, Lamela 57)

U grupi A, Real Madrid i Pari Sen Žermen su opravdali uloge favorita.

"Sveci" su deklasirali na gostovanju ekipu Klub Briža sa 5:0, a het-trik postigao je Kilijan Mbape.

Nakon prvih 45 minuta nije delovalo da će Parižani ostvariti ovako ubedljivu pobedu, pošto su na pauzu otišli sa prednošću od samo jednog gola, koje im je doneo Mauro Ikardi.

Taj rezultat je bio na snazi sve do 61. minuta, kada je krenula rapsodija gostiju.

Mbape je "izrešetao" mrežu Belgijanaca, a u strelce se još jednom upisao Ikardi.

Važnu pobedu ostvarila je i ekipa Real Madrida, koja je u Istanbulu savladala Galatasaraj sa 1:0.

Luka Jović je na terenu proveo poslednjih desetak minuta, njegova ekipa je dominirala, a gol odluke postigao je Toni Kros u 18. minutu, nakon prodora i asistencije Edena Azara.

Ovim trijumfom, "kraljevski" klub je ponovo na 2. mestu, koje na kraju donosi i nokaut fazu.

U 4. kolu snage će odmeriti isti rivali, samo što će ekipe domaćinstva "zameniti".

U grupi C, Mančester siti je deklasirao na Etihadu ekipu Atalante sa 5:1 i tako došao na korak od osmine finala.

Gosti iz Bergama su neočekivano prvi došli do vođstva i to iz penala, koji je realizovao Malinovski u 28. minutu.

"Građani" su preko Aguera već do poluvremena preokrenuli rezultat, da bi u nastavku Sterling het-trikom u periodu od 58. do 69. minuta samo povećavao prednost.

Nešto ranije, fudbaleri Šahtjora i zagrebačkog Dinama su remizirali 2:2, a više o toj utakmici pročitajte OVDE.

U grupi D, fudbaleri Juventusa su mnogo teže nego što se očekivalo došli do trijumfa nad moskovskom Lokomotivom.

"Stara dama" je bila u zaostatku sve to 77. minuta, kada je na scenu stupio Paulo Dibala.

Omaleni Argentinac je u roku od samo dva minuta preokrenuo rezultat u koristi domaćih.

Prvo je fantastičnim udarcem sa dvadesetak metara izjednačio, da bi potom iskoristio odbitak nakon šuta Aleksa Sandra za konačnih 2:1.

U terminu od 18.55, Atletiko je, takođe, teškom mukom slomio otpor Bajer Leverkuzena i golom Morate slavio sa 1:0, a više o toj utakmici pročitajte OVDE.