BiH razočarala – Prosinečkom i ekipi ostala samo teoretska šansa

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Grčke 2:1, u osmom kolu Evropskog prvenstva.

PTIzvor: B92
Photo by Valerio Pennicino/Getty Images

Izabranici Roberta Prosinečkog ovim porazom su zatvorili vrata EURO 2020, s obzirom da imaju pet bodova manje od Finske na dva kola do kraja.

Finci se u narednom duelu sastaju sa poslednjeplasiranim Lihtenštajnom, dok se BiH sastaje sa vodećom ekipom grupe J, Italijom.

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo:

Finska – Jermenija 3:0 (1:0)
(Jensen 31, Puki 64, 88)
Farska Ostrva – Malta 1:0 (0:0)
(Baldvinson 71)
Gibraltar – Gruzija 2:3 (0:2)
(Kaskiaro 66, Čipolina 74 - Karašvili 10, Kankava 21, Kvilitaia 84)
Grčka – BiH 2:1 (1:1)
(Pavlidis 30, Kovačević 88ag - Gojak 35)
Izrael – Letonija 3:1 (3:1)
(Dabur 16, 42 Zahavi 26 - Kames 40)
Lihtenštajn – Italija 0:5 (0:1)
(Bernardeski 2, Beloti 70, 90+2, Romanjoli 77, El Šaravi 82)
Rumunija – Norveška 1:1 (0:0)
(Mitrita 62 - Sorlot 90+2)
Švedska – Španija 1:1 (0:0)
(Berg 50 - Rodrigo 90+2)
Švajcarska – R. Irska 2:0 (1:0)
(Seferović 16, Dafi 90+3ag)

Grčka je potpuno nadigrala Bosnu, uputili su čak 26 šuteva, od čega je osam išlo u okvir gola. Sa druge strane, imali su svega četiri šuta i "heleni" su zasluženo došli do trijumfa.

Tragičar Bosne i Hercegovine je Kovačević, koji je u 88. minutu postigao autogol. Prethodno je Grčka povela preko Pavlidisa u 30. minutu, dok je Gojak izjednačio u 35.

Reprezentacija BiH će, ukoliko ne napravi čudo, imati šansu da se plasira na EP putem završnog turnira Lige nacija.

U drugom meču grupe selekcija Italije savladala je Lihtenštajn rezultatom 5:0. "Azuri" su opravdali ulogu favorita, a golove su redom postizali Bernardeski 2, Beloti 70, 90+2, Romanjoli 77. i El Šaravi 82.

Pregled ostalih utakmica pogledajte OVDE.