Arsenal protiv Votforda saznao da je 2:0 "najopasniji rezultat"

Fudbaleri Arsenala su osvojili samo jedan bod na gostovanju Votfordu u petom kolu Premijer lige.

SVIzvor: B92
(Tanjug/AP Photo/Alastair Grant)

Meč na stadionu Vikarejdž roud je završen rezultatom 2:2, iako je posle prvih pola sasta londonski klub imao dva gola viška.

Arsenalu je prednost, koja na kraju nije bila dovoljna za pobedu, doneo Pjer-Emerik Obamejang, golovima u 21. i 32. minutu.

Asistenti kod golova su bili bekovi, najpre Sead Kolašinac, a potom i Ejnsli Metlend-Najls.

U drugom poluvremenu je viđena potpuno drugačija slika, fudbaleri Votforda su uputili čak 24 šuta na gol protivnika, šest je išlo u okvir gola, a čuvar mreže Arsenala Bernd Leno dva nije uspeo da odbrani.

Prvi je uspeo da ga savlada Tom Kleverli u 53. minutu, a nerešen rezultat je u 81. minutu postavio Roberto Perejra, pošto je prethodno David Luiz nesmotrenim startom skrivio jedanaesterac.

Votford je stigao tek do drugog boda u sezoni, i dalje se nalazi na začelju tabele, dok je Arsenal sedmoplasirani sa osam bodova, koliko imaju Čelsi, Lester, Junajted i Totenhem.