- EuroVolley 2019 -

Srbija brani titulu – pala i Italija za finale Evrovoleja!

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u finale Evropskog prvenstva, pošto je posle četiri seta pobedila selekciju Italije.

PT

* Turska na krilima sjajne publike do finala i duela sa Srbijom!

Naše dame slavile su rezultatom – 25:22, 25:21, 21:25, 25:20, i u velikom finalu igraće protiv Turske koja je savladala Poljsku.

Srbija će braniti titulu osvojenu pre dve godine, a da li će i odbraniti videćemo u nedelju od 18.30 kada je zakazano finale.

Evrovolej, polufinale:

Srbija – Italija 3-1 (25:22, 25:21, 21:25, 25:20)

dvorana: Sportska dvorana Ankara
sudija: Ivalo Ivanov

Srbija: Buša, Lazović, M. Popović, Mirković, Mihajlović, Ognjenović, Veljković, Pušić, Bjelica, Aleksić, S. Popović, Bošković, Milenković, Blagojević.

Italija: Sorokaite, Malinov, Di Đenaro, Folie, Oro, Kirikela, Danesi, Far, Nvakalor, Boseti, Sila, Egonu, Paročiale.

Aktuelne svetske i evropske šampionke predvodila je Tijana Bošković sa 22 poena, a pratile ju je Brankica Mihajlović sa 13.

Kod Italije najefikasnija bila je Paola Egonu 24 poena, ali je zato odbojkašice Koneljana dosta i grešila.

Naše dame nešto slabije su otvorile meč i to su njihove rivalke iskoristile. Međutim, kako je prolazio set, tako je rasla i naša igra.

U završnici prvog seta Srbija dolazi do prvog vođstva, a potom i do prednosti do 1-0 (25:22).

Dobru igru s kraja prvog seta ekipa Zorana Terzića prenosi u drugi. Srbija ovaj period igre dobija sa 25:21.

Činilo se da će Srbija potpuno slomiti otpor protivnika u trećem setu, međutim razigrala se Paola Egonu, a i aktuelnim šampionkama je popustio prijem, i Italija smanjuje zaostatak (21:25).

U četvrtom setu Srbija je delovala dominantno na terenu. Od starta ovog perioda naše dame su dominirale, u jednom trenutku imale su šest poena prednosti, međutim Italija je uspela da smanji na -2. To nije omelo naše devojke, koje dobijaju set rezultatom 25:20.