Vesti - Euroleague -

Real uništio Panatinaikos – NBA poluvreme Kendrika Nana

Košarkaši Real Madrida su savladali Panatinaikos u Atini rezultatom 90:78, u okviru 13. kola Evrolige.

Izabranici Čusa Matea su uspeli da se odvoje od egala u trećoj deonici, koju su dobili (26:10) i rutinski dođu do pobede.

Real je ubedljivo prvi sa 12 pobeda i jednim porazom, dok Panatinaikos ima skor 6-7.

Ekipe su bile dosta izjednačene u prvoj četvrtini, koja je zaršena egalom – 23:24.

Usledila je mnogo bolja igra Madriđana, koji su napravili 11:3 seriju i došli do velikih +9 (26:35). Pogađali su trojke Ljulj i Hezonja, a seriju je poenima završio Kampaco.

Ipak, probudio se Panatinaikos i sredinom drugog kvartala preuzeo vođstvo. Predvođeni sjajnim Kendrikom Nanom, koji je do poluvremena ubacio 22 poena, uspeli su da dođu do vođstva (40:35).

Proigrao je i Real do kraja prvog poluvremena i poenima Kampaca na sekundu do kraja, gosti su uspeli da sačuvaju minimalnu prednost – 45:46.

Madriđani su utakmicu prelomili u trećem kvartalu, usledila je 22:1 serija sredinom treće deonice, kada je Real stigao do +18 (52:70).

21:00 Asvel – Valensija

Stao je napad Panatinaikosa, seriju je prekinuo Kostas Slukas trojkom na minut do kraja treće četvrtinem, ali tada je već sve bilo kasno. Gabrijel Dek je upisao noveo poene, a Real je uzavršnicu ušao sa +17 (55:72).

Pokušala je domaća ekipa da se vrati, dobrom igrom na startu poslednjeg kvartala, napravila je 8:0 seriju, ali to nije bilo dovoljno.

Real je do kraja održavao stečenu prednost i rutinski priveo meč kraju – 78:90.

Najraspoloženiji u pobedi madridske ekipe, bio je Mario Hezonja sa 19 poena, Gabrijel Dek je upisao 16, Džanan Musa 14, a dvocifreni su bili i Ljulj sa 11, kao i Edi Tavares sa 10 poena i devet skokova.

Kod Panatinaikosa, Nan je ubacio 24 poena, od toga 22 u prvom poluvremenu, Matijas Lesor je zabeležio 18 poena, a dvocifren je bio i Dinos Mitoglu sa 15 poena i devet skokova.

U narednom kolu, Panatinaikos gostuje Asvelu, dok Real dočekuje Bajern.