Vesti - Euroleague -

Rolerkoster Budućnosti: Od povratka sa -23, do poraza

Košarkaši Budućnosti poraženi su protiv Trenta rezultatom 79:76 u meču 16. kola grupe B Evrokupa.

Tim Vladimira Jovanovića je odigrao očajno prvo poluvreme zbog kog su na početku treće deonice imali zaostatak od čak 23 poena. U nastavku su se vratili u meč u potpunosti, ali su ipak poraženi u neizvesnoj završnici.

Budućnost je izjednačila na 57 sekundi do kraja, ali je pogodak Deriona Etkinsa doneo tek treću pobedu Trentu ove sezone.

Kod Podgoričana je najefikasniji bio Bel-Hejnssa 24 poena i promašenim šutem za produžetke. Grin je ubacio 18, a O'Brajen 10. Kod domaćih su dvocifreni bili Dijego Flakadori (16), Andrejs Gražulis (14), Mateo Spanjolo (12) i Etkins (11).

Budućnost je sa ovim porazom praktično izgubila sve šanse da mečeve nokaut faze igraju u "Morači", baš kao i prethodnih godina.