Vesti - Euroleague -

Velika pobeda – Zvezda slavila protiv Albe posle produžetka!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Albu u Berlinu sa 88:84 i tako došli do trećeg trijumfa u novoj sezoni Evrolige.

Evroliga, 9. kolo:

Alba - Crvena zvezda 84:88

Alba: Lo 2, Proćida 3, Smit 23, Delou 6, Vecel 2, Šnajder, Kumađe 5, Timan 4, Sikma 10, Lamers 12, Blat 7, Zusman 10

Crvena zvezda: Holand 5, Vildosa 21, Mitrović 15, Lazić, Martin 2, Dobrić 6, Ivanović 6, Nedović 17, Marković, Kuzmić 2, Petrušev 7, Bentil 7

Crveno-beli su produžili seriju poraza nemačkog velikana koji šestu utakmicu uzastopno ne uspeva da dođe do trijumfa.

Izabranici Duška Ivanovića su tako prekinuli niz od sedam vezanih pobeda "albatrosa" u međusobnim duelima.

Imala je Crvena zvezda priliku da ovaj meč reši i u regularnom delu, ali šut Nedovića u poslednjoj sekundi nije bio precizan.

U dodatnih pet minuta Alba je nastavila sa katastrofalnom selekcijom šuta sa linije za slobodna bacanja, što su crveno-beli uspešno kažnjavali i tako stigli do trijumfa.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bili su Vildosa sa 21, Nedović sa 17 i Mitrović sa 15 poena.

Sa druge strane istakli su se Smit sa 23, Lamers sa 12 i Sikma sa 10 poena.

Poveli su crveno-beli sa 5:0 na startu, ali onda je usledila furiozna serija Albe 10:0, posle čega je Ivanović morao da reaguje tajm-autom.

Pokazali su gosti reakciju, a Nedovićeva trojka u poslednjoj sekundi samo je nagradila bolju igru u nastavku - 20:19.

Do poluvremena smo gledali egal meč, ali sjajne plejmejkerske sposobnosti Sikme donele su "albatrosima" plus tri pred odlazak na odmor - 40:37.

U trećoj deonici Smit ulazi u dobar ritam i donosi Albi plus osam (49:41).

Poenima Mitrovića, Vildose i Dobrića Zvezda pravi mini-seriju, te stiže do izjednačenja u finišu trećeg kvartala (55:55).

Nije uspeo Vildosa da donese vođstvo svom timu pred poslednjih deset minuta, pa se na pauzu otišlo sa rezultatom 57:55 u korist domaćina.

U četvrtoj deonici videli smo pravi rezultatski rolerkoster koji je stao u promašeni šut Nedovića, posle čega se otišlo u produžetak.

Znala je Crvena zvezda da kazni katastrofalne procente slobodnih bacanja Albe, pa je tako iz minuta u minut sticala sve veću prednost i na kraju stigla do važnog trijumfa (88:84).