Dalas je neosvojiva "tvrđava" VIDEO

Dalas Kaubojsi zabeležili su 14. uzastopnu pobedu na svom "AT&T" stadionu.

Kaubojsi su na četiri pobede od izjednačenja klupskog rekorda od 18 uzastopnih pobeda na starom Teksas stadionu od 1979. do 1981.

Kaubojsi su na otvaranju novog NFL vikenda savladali Sijetl Sihokse 41:35.

Teksašani su teško izvojevali deveti trijumf u sezoni, preokrenuvši osam poena zaostatka u poslednjoj četvrtini.

Ključni tačdaun donela je kombinacija Daka Preskota i Džejka Fergusona od 12 jardi na četiri i po minuta pre kraja, nakon čega je Preskot kompletirao i "pretvaranje" od dva poena sa Brendinom Kuksom.

Preskot je meč završio sa tri tačdauna i 299 bačenih jardi, od čega 116 za Sidija Lamba (šesti meč sa 100+ jardi) koji je uhvatio jedan tačdaun.

Kvorterbek Dalasa je u poslednjih šest utakmica bacio 20 tačdauna uz samo dva intersepšna pa je postao legitiman kandidat za MVP-ja sezone.

Sjajno napadačko veče Kabojsa zaokružio je Toni Polard istrčavši 68 jardi i takođe tačdaun.

S druge strane, i Džino Smit je bacio tri tačdauna, sva tri za Di-Keja Metkalfa, uključujući prvi na meču od 73 jarde.

Metkalf je meč završio sa 134 od 344 bačene jarde svog kovrterbeka. Smit je i istrčao jedan tačdaun, kao i Zek Čarbonet.

Tek peti put u istoriji NFL nijedan tim tokom utakmice nije ispucavao loptu zbog neuspešnog napada, ali je odbrana Kaubojsa zaustavila sva tri četvrta pokušaja Sihoksa u poslednja tri napada na meču.

Kaubojse narednog vikenda očekuje revanš sa divizijskim rivalom Filadelfija Iglsima u borbi za prvo mesto na Istoku NFC. U prvom susretu Iglsi su slavili 28:23.

Iglsi imaju pobedu više, uz meč manje, pa je Kaubojsima neophodan 15. uzastoni trijumf u Dalasu.