Čikago slavi Kaira Santosa – kiker presudio Minesoti VIDEO

Čikago Bersi su savladali Minesota Vajkings rezultatom 12:10 na gostujućem terenu, u 12. nedelji NFL lige.

A.S.Izvor: B92

Bersi su do pobede došli fild golom Kaira Santosa sa 30 jardi na 13 sekundi pre kraja meča.

Utakmica u Mineapolisu je bila veoma "tvrda", gde su do izražaja najviše došle odbrane. Zbog toga u prvoj četvrtini nije bilo poena, a zanimljivo da do poslednje deonice nije bilo ni tačdauna.

U drugoj obe ekipe su stigle do poena golovima iz polja (3:3). Prvo je precizan bio Santos na startu deonice, a u poslednjim sekundama pred poluvreme je pogodio i Greg Džozef.

Santos je pogodio i sredinom treće deonice i doneo prednost Bersima, a potom je povećao prednosta na startu poslednje četvrtine za 9:3.

Minesota je prvi put stigla do vođstva na šest minuta do kraja kada je Ti Džej Hočkenson uhvatio pas Džošua Dobsa od 17 jardi.

Ipak, slavlje im je pokvario Santos, koji je u poslednjim trenucima postigao novi gol iz polja.

Kvorterbek Bersa Džastin Filds je imao 217 jardi pasom i 59 trčanjem bez tačdauna, dok je vajd resiver Di-Džej Mur imao 11 hvatanja uz 114 jardi.

Dobs je imao 185 jardi uz jedan tačdaun pasom, ali je bacio i četiri intersepšna.

Minesota je sada na skoru 6-6, dok Čikago ima četiri pobede i osam poraza.