Najteži poraz Bila Beličika u karijeri, trener sprečio rekord Mekafrija

Padali su rekordi u večernjim mečevima četvrte nedelje NFL sezone, dok je Kanzas Siti nastavio svoju "holivudsku" priču.

Čifsi su savladali Njujork Džetse 23:20 u gostima, posle dramatične završnice u "Velikoj jabuci".

Šampion je ispustio 17:0 iz poslednje četvrtine, da bi do trećeg trijumfa u sezoni stigao fild-golom Harisona Batkera početkom poslednje.

Patrik Mahoms je bacio jedan tačdaun, Ajzia Pačeko je istrčao drugi od 48 jardi, dok su u prvom planu opet bile zvezde iz "šubiznisa".

Trevisa Kelsija je iz porodične lože opet bodrila najpopularnija i najplaćenija pevačica u SAD Tejlor Svift, a pored nje su bile holivudske zvezde Hju Džekmen i Rajan Rejnolds.

Mahoms je stigao do 200. tačdaun pasa u karijeri po čemu je igrač koji je najbrže stigao do tog učinka.

Zek Vilson je bacio 245 jardi i dva tačdauna za Džetse, ali je preuzeo odgovornost za poraz zbog izgubljene lopte u uvodnim delovima meča koji je sa tribina posmatrao Aron Rodžers.

Džajants – Sihoks

A rekordno veče imao je i Kristijan Mekafri koji je oborio rekord legendarnog Džerija Rajsa.

Mekafri je istrčao tačdaun 13. utakmicu u nizu čim je nadmašio Rajsov rekord u San Francisko 49ersima.

Predvodio je Najnerse sa čak četiri tačdauna do lagane pobede nad Arizona Kardinalsima 35:16.

To je 14. uzastopna pobeda Najnersa u mečevima regularnog dela sezone.

Trener Kajl Šenahan je "sprečio" Mekafrija da izjednači rekord Rajsa i Rikija Vejtersa sa pet tačdauna na jednoj utakmici, odlučivši da u finišu utakmice akciju na jedan jard od gola Kardinalsa završi ful-bek Kajl Južčuk, koji nije uspeo u tome, pre nego što se Brok Pardi "ušunjao" u end-zonu.

"Iskreno, nisam imao pojma dok nisam došao ovde da je imao četiri tačdauna. Nikad ne znam te stvari. U stvari, šokiran sam. Osećam se loše zbog toga. Voleo bih da sam pokušao",
rekao je Šenahan posle meča.

Mekafri je istrčao tri TD i osvojio 106 jardi, dok je uhvatio jedini TD pas Pardija uz 71 jard.

Pardi je meč završio sa 283 jarde, a 148 je skupio Brendon Ajuk.

Kardinalse je predvodio Džošua Dabs sa 265 jardi i dva tačdaun pasa za Majkla Vilsona.

Najteža noć u 29 NFL sezona

A Bil Beličik je doživeo najteži poraz u karijeri, nakon što su Dalas Kaubojsi savladali Nju Ingland Petriotse 38:3.

Dva tačdauna Kaubojsima je donela odbrana – Lejton Vender Eš je vratio fambl za 11 jardi, a Daron Blend vratio jedan od dva intersepšna za 54.

Dak Preskot je bacio jedan TD do Sidija Lemba, dok je Hanter Lepke istrčao jedan.

Mek Džons je "režirao" sve tri greške Petriotsa (dva intersepšna i fambl),pa ga je frustrirani Beličik ostavio na klupi u drugom poluvremenu.

Beličik, koji je 24 od 29 sezona u NFL proveo za kormilom Petriotsa, moraće da čeka još bar jednu nedelju da se pridruži Džordžu Halasu i Donu Šuli kao jedinim NFL trenerima sa 300 pobeda u regularnom delu sezone.

Dalas je na 3-1, a Nju Ingland na 1-3.

Mek "maltretirao" Rejderse

Kalil Mek maltretirao je Ejdena O'Konela, koji je zaigrao umesto povređenog Džimija Garopola, sa šest sekova za pobedu Los Anđeles Čardžersa nad Las Vegas Rejdersima 24:17.

Mek je postavio rekord franšize, a imao je i dva iznuđena fambla, dok su njegovu dominaciju u odbrani Čardžersi su kapitalizovali u napadu preko Džastina Herberta.

Čak 252,5 miliona dolara plaćeni kvorterbek bacio je jedan (Kinan Alen) i istrčao dva tačdauna za drugi trijumf tima iz Los Anđelesa.

Čardžersi su imali 17 poena prednosti na poluvremenu, da bi se na kraju spasavali zahvaljujući odbrani i ključnom pasu Herberta.

Herbert je dva minuta pre kraja na trećem pokušaju bacio pas od 51 jarda za Džošuu Palmera čime su Čardžersi onemogućili Rejderse da imaju poslednji napad na meču.