Laku noć, Bafalo – Sinsinati u finalu konferencije

Sinsinati Bengalsi su divizijskoj rundi NFL plej-ofa rezultatom 27:10 nadigrali Bafalo Bilse na njihovom stadionu.

SNIzvor: B92
AP Photo/Joshua Bessex

Kada smo oko 21 čas videli da je sneg prekrio travu stadiona Hajmark u Bafalu znali smo da nas čeka pravi spektakl.

Sinsinati Bengalsi su ubedljivo pobedili domaću "Bils Mafiju" i zakazali duel u finalu AFC konferencije protiv Kanzas Siti Čifsa, odnosno reprizu prošlogodišnjeg finala konferencije.

Džo Burou je igrao sjajno i već u prvom drajvu "načeo" protivničku odbranu odličnim trčanjem Džoa Miksona, pa sa dva precizna pasa pronašao Džamara Čejsa i postigao tačdaun za vođstvo 7:0.

Nadovezala se odlična odbrana Bengalsa, pa onda novi tačdaun i vođstvo 14:0 kojim se prva četvrtina i završila, pa potom napokon gledamo nešto od Bafala koji nakon fild gola Sinsinatjia smanjuje na 17:7.

U drugom poluvremenu je ekipa Zeka Tejlora postigla još jedan tačdaun, pa odbranom zaključala i Stefona Digsa i Džoša Alena i potpuno zasluženo rezultatom 27:10 otišla u finale AFC.