Komarov šampion Evrope!

Srpski rvač Aleksandar Komarov osvojio je zlato na Evropskom prvenstvu u kategoriji do 87 kilograma.

Izvor: B92

Komarov je u finalu savladao Turčina Alija Čengiza, najbolje rangiranog takmičara na svetu, sa 4:1.

Naš reprezentativac je tako napravio veliki podvig i sa 21. mesta rang liste se popeo na pobedničko postolje.

Na tom putu je napravio nekoliko velikih podviga, u više navrata eliminisavši favorizovane protivnike.

Prva prepreka je bio Litvanac Martinas Nemsevičijus kojeg je ispratio kući sa lakih 7:0, a potom eliminisao i doskorašnjeg aktuelnog šampiona Evrope Ištvana Takača iz Mađarske.

U četvrtfinalu je savladan ukrajinski olimpijski šampion Žan Belenjuk, a pobeda nad Islamom Abasovim u polufinalu mu je donela sigurno odličje.