Maksu 12. "pol" ove sezone – pred poslednju trku

Novi/stari Šampion formue 1 Maks Ferstapen, zabeležio je najbolje vreme u kvalifikacijama na stazi u Abu Dabiju pa će u nedelju krenuti sa prvog mesta.

Iza pilota Red Bula, najbolja vremena postigli su Šarl Lekler iz Ferarija i Oskar Piastri iz Meklarena.

Više nego zanimljiva bila je danas borba Ferstapena i Leklera za "pol", na kraju je završena pobedom Holanđanina za samo 0,139 sekundi.

Tako je aktuelni prvak, koji je novu titulu obezbedio pre gotovo mesec dana, 12. put ove sezone osvojio "pol" poziciju u 22. kvalifikacijama.

Četvrti će u nedelju startovati Džordž Rasel iz Mercedesa, a odmah iza, kao peti, Lando Noris iz Meklarena.

Luis Hamilton kvalifikacije je završio kao 11, nije ni u Top 10 drugu trku za redom.

Sedmostruki svetski prvak imao je problema sa formulom što je i sugreisao svom boksu.