Sajns najbrži na prvom treningu u Monte Karlu

Vozač Ferarija Karlos Sajns ostvario je najbrže vreme na današnjem prvom slobodnom treningu pred trku Formule 1 za Veliku nagradu Monaka.

Izvor: B92, Beta
EPA-EFE/ALI HAIDER

Španac je na uličnoj stazi najbrži krug prešao za 1:13,372 minuta, dok je njegov sunarodnik Fernando Alonso završio na drugom mestu sa 0,338 sekundi sporijim vremenom.

Treće mesto zauzeo je sedmostruki svetski prvak Luis Hamilton iz Mercedesa (0,663 sekunde zaostatka), četvrti je bio Serhio Peres iz Red Bula (0,666), a na petoj i šestoj poziciji su završili Šarl Lekler iz Ferarija (0,721) i dvostruki uzastopni svetski prvak vozač Red Bula Maks Verstapen (0,872).

Do desetog mesta su se plasirali i Lando Noris iz Meklarena, Esteban Okon iz Alpine, Lens Strol iz Aston Martina, kao i vozač Vilijamsa Aleksander Albon, koji je tri minuta pre kraja zakačio zaštitnu ogradu, zbog čega je trening ranije završen.

Drugi slobodni trening vozi se danas od 17.00, a trka za Veliku nagradu Monaka na programu je u nedelju od 15.00.