Džozef i Hurske najbrži na 60m sa preponama

Švajcarski atletičar Džejson Džozef osvojio je zlatnu medalju u trci na 60 metara sa preponama na Evropskom dvoranskom prvenstvu u Istanbulu.

Izvor: B92, Beta
Tanjug/AP Photo/Khalil Hamra

Džozef je pobedio rezultatom 7,41 sekundi.

Srebrnu medalju osvojio je Poljak Jakub Simanski sa 7,56 sekundi, a bronzu Žist Kvo-Matje rezultatom 7,59 sekundi.

U ženskoj konkurenciji pobedila je finska sprinterka Reta Hurske rezultatom 7,79 sekundi.

Druga kroz cilj prošla je Holanđanka Nadin Viser sa 7,84 sekunde, a treća je bila Švajcarkinja Ditaji Kambunđi rezultatom 7,91 sekundu.

U skoku udalj u muškoj konkurenciji pobedio je Grk Miltijadis Tentoglu rezultatom osam metara i 30 centimetara.

Srebro je osvojio Šveđanin Tobijas Montler sa 8,19 metara, a bronzu Gabrijel Bitan iz Rumunije skokom od osam metara.