Anića koštala dva prestupa, rekord šampionata i zlato za Grka

Drugi dan Evropskog prvenstva u Minhenu nije prošao najbolje za srpske atletičare.

Srpski atletičar Lazar Anić završio je učešće na Evropskom prvenstvu u Minhenu na 11. mestu.

Anić je u finalu eliminisan nakon prvog kruga. Prva dva skoka bila su neuspešna usled prestupa, dok je treći put skočio 7,37m što je bilo nedovoljno za nastavak.

Titulu evropskog prvaka odbranio je Grk Miltadis Tentoglu. On je do zlata stigao novim rekordom šampionata koji sada iznosi 8,52 metra.

Srebro je osvojio Britanac Džejkob Djuk-Finčem (8,06), dok je bronza pripala Švedjaninu Tobijasu Montleru sa istom dužinom ali većim brojem prestupa.

Pored Anića, takmičenje su završili Milica Tirnanić koja je diskvalifikovana u polufinalu trke na 100 metara i Elzan Bibić koji je u finalu trke na 5000 metara završio na 18. mestu rezultatom 13;39,60.

Trećeg dana takmičenja, nećemo imati nijednog srpskog atletičara, ali nas u četvrtak očekuju kvalifikacije u bacanju koplja u kojima će ušestvovati Svetska juniorska šampionka, Adriana Vilagoš, kao i finale skoka udalj gde ćemo imati čak dve prestavnice – Ivanu Vuletu i Milicu Gardašević.