- Komentari -

Francuska 1998, domaćin - u finalu kao sa amaterima

Te 1998. godine prvi put su se na prvenstvu pojavile 32 reprezentacije, takmičenje je, ako je dilema uopšte postojala, postalo najznačajniji sportski događaj u svetu, a 64 utakmice odgrane u Francuskoj posmatralo je ukupno 36 milijardi ljudi. Svaku, u proseku, po 550 miliona. Finale je posmatrala trećina stanovništva planete, skoro dve milijarde ljudi.

Domaća selekcija je osvojila titulu prvaka sveta, šesti put u istoriji šampionata, a pravilo da u Evropi pobeđuju Evropljani 'odbranili' su Francuzi u duelu sa selekcijom Brazila. Prvi i jedini nastup SR Jugoslavije na nekom šampionatu sveta završen je u osmini finala.

Te 1998. godine prvi put su se na prvenstvu pojavile 32 reprezentacije.

Pošaljite komentar
  1. slazem se.
    nikad nisam mesao sport i politiku tako da sam na tom prvenstvu navijao za hrvate kao da igra juga....

ps: jos mi u glavi odzvanja ona precka.....
    (Ciriaco Sforza, 20. jun 2010 10:31)

# Link komentara

2. Hrvatska je igrala najbolje na prvenstvu. Teško više ikad takve ekipe. Imali su peh protiv Francuza. Da su ušli u finale sigurno bi pobjedili onako loš Brazil. Bila je to prava prilika postat svjeskim prvacima. Šteta!
    (koma69, 19. jun 2010 22:11)