Moćni Španci razbili Argentinu

Košarkaška reprezentacija Španije trijumfalno je završila pripreme za Svetski kup, koji se od subote igra u njihovoj zemlji.

Komentari: 24

Španci su u Madridu deklasirali Argentinu rezultatom 86:53 i završili pripreme sa svih osam pobeda.

Bila je to najubedljivija pobeda Španije, našeg rivala u grupi, nad Argentinom u istoriji. Gaučosi, na koje možemo već u osmini finala, izugbili su tri vezana prijateljska meča i imaju skor 2-3 od poraza u finala Južnoameričkog prvenstva od Venecuele.

Španci su od starta dominirali i otišli na prvu pauzu sa 25:10, a do poluvremena imali su 23 poena prednosti.

Orenga je rotirao devet igrača, sa 15-30 minuta na terenu, čime je dobio lepo podeljen učinak. Najefikasnija su bila braća Gasol – Mark je imao 14p, 10s, 3a, Pau 13p, 11s, 5bl – a obojica su ubacili i po jednu trojku.

Šut nije posebno služio Špance (11/26 za 3, Navaro 2/7, Kalderon 1/4), ali su u odbrani bili sjajni i spustili rivala na 15/45 za dva i 3/26 za tri.

Na drugoj strani istakao se Valetr Erman sa 11 poena i 7 skokova, Nosioni i Safar dodali su po 10 (Nosioni 2/14 iz igre). Učinak Luisa Skole bio je užasan – 2 poena (1/11 iz igre), 1 skok, 1 asistencija za 24 i po minuta.

Španija na otvaranju igra sa Iranom, a Argentina sa Portorikom.