- Rusija 2018 -

Brazilski savez brani Fernandinja: Rasisti neće proći

Fudbalski savez Brazila (CBF) stao je u odbranu svog fudbalera Fernandinja koji je u četvrtfinalu Svetskog prvenstva protiv Belgije postigao auto-gol.

Brazil
Getty images

Brazil je poražen 1:2, Belgija je prošla u polufinale, a Fernandinjo je od tada bio na meti rasista u svojoj zemlji. Vređali su i njegovu suprugu i majku zbog čega je supruga navodno zatvorila svoj nalog na društvenim mrežama.

"CBF osuđuje rasističke napade na Fernandinja i njegovu porodicu. Fudbal predstavlja zajedništvo boja, polova, kultura i naroda. Mi smo sa Fernandinjom. Rasisti neće proći", navodi se u saopštenju brazilskog saveza.

Vezista Mančester sitija je gol zbog kog je ispao tragičar meča postigao glavom posle kornera Belgije u 13. minutu. Kevin De Brejne je duplirao prednost u 31, a Renato Augusto je uspeo samo da ublaži poraz u 76. minutu utakmice.