prethodna strana 1 od 8 sledeca idi na stranu

17. avgust 2008. | 14:22

Nadal osvojio zlatnu medalju

Španski teniser Rafael Nadal osvojio je zlatnu medalju na OI, pošto je u finalu savladao Čileanca Fernanda Gonzalesa sa 2:1.

Rezultat po setovima bio je 6:3, 6:7, 6:3. Nadal će, uz osvojenu zlatnu medalju, od ponedeljka postati prvi igrač sveta, gde će naslediti Švajcarca Rodžera Federera. Bronzanu medalju na olimpijskom turniru osvojio je Novak Đoković.

Nadal je odlično počeo meč i već u drugom gemu prvog seta napravio je brejk, a zatim poveo sa 3:0.

Do kraja prvog dela meča Nadal je sigurnom igrom osvajao gemove na svoj servis, iako je propustio još nekoliko prilika da napravi brejk.

Gonzales je u drugom setu pružio mnogo jači otpor favorizovanom Špancu.

Čileanac je prvi gem dobio na svoj servis i od tog trenutka je diktirao tempo, ali je u 12. gemu drugog seta, kod vođstva 6:5, propustio dve set lopte.

To je iskoristio Nadal, vratio se rezultatski u igri i izborio taj-brejk.

Gonzales u taj-brejku nije imao šanse da zaustavi razigranog Španca koji je od prvog poena imao inicijativu i na kraju zasluženo došao do vođstva od 2:0 u setovima.

U trećem setu čileanskom teniseru je već ponestalo snage, a u četvrtom gemu Nadal mu je oduzeo servis bez izgubljenog poena i poveo
sa 3:1.

Gonzales je u šestom gemu imao poslednju šansu da napravi brejk i smanji na 3:4, ali se Nadal vratio od 15:40 i na kraju osvojio gem za prednost od 5:2.

U sledećem gemu, na Gonzalesov servis, Nadal nije uspeo da iskoristi tri meč lopte. Četvrtu priliku za pobedu, medjutim, Španac nije propustio i na svoj servis Nadal je stigao do zlatne medalje.

Nadal, koji će od sutra i zvanično preuzeti prvo mesto na svetskoj rang listi od Rodžera Federera, trijumfom u Pekingu osvojio je novih 400 ATP poena.

Gonzales je, zahvaljujući plasmanu u finalu, osvojio novih 280 bodova na rang listi.

Postojeći komentari (49) | Pošaljite komentar  Odštampaj   Pošalji

Google oglasi Šta su Google oglasi?

Srpska teniserka Jelena Janković izjavila je po povratu iz Pekinga da joj je žao što nije osvojila olimpijsku medalju, ali i

Postojeći komentari (14) | Pošaljite komentar

Srpski teniser Novak Djoković ponovio je da je vrlo zadovoljan zbog osvajanja bronzane medalje na Olimpijskim igrama u Pekingu,

Postojeći komentari (54) | Pošaljite komentar

Novak došao do medalje! | 16. avgust 14:02
Srpski teniser Novak Đoković osvojio je bronzanu medalju u Pekingu! On je u borbi za treće mesto bio bolji od Amerikanca

Postojeći komentari (187) | Pošaljite komentar

Najbolji srpski teniser Novak Đoković izjavio je da se oseća vrlo uzbuđeno i zadovoljno zbog osvajanja bronzane medalje

Postojeći komentari (70) | Pošaljite komentar

Trijumf Dementijeve u finalu | 17. avgust 11:39
Ruska teniserka Elena Dementijeva osvojila je zlatnu medalju, savladavši u finalu zemljakinju Dinaru Safinu sa 2:1 (3:6, 7:5, 6:3).

Postojeći komentari (16) | Pošaljite komentar

Sestre Serena i Venus Vilijams osvojile su zlatnu medalju u ženskom dublu, pobedivši Španjolke Paskal i Gariges sa 2:0 (6:2,6:0).

Postojeći komentari (3) | Pošaljite komentar

Bronza za kineski dubl | 17. avgust 10:40
Kineske teniserke Ži Jan i Ženg Đi osvojile su "bronzu" u dublu, pošto su savladale Ukrajinke Alonu i Katarinu Bondrenko sa 2:0 (6:2, 6:2)

Postojeći komentari (0) | Pošaljite komentar

Tenis: Bronza za Zvonarevu | 17. avgust 10:19
Ruskinja Vera Zvonareva osvojila je bronzanu medalju, pošto je u meču za treće mesto savladala Kineskinju Na Li sa 2:0 (6:0, 7:5)

Federeru zlato u dublu | 16. avgust 18:16
Švajcarski teniseri Rodžer Federer i Stanislas Vavrinka osvojili su zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Pekingu u muškom