Plivanje
prethodna strana 1 od 9 sledeca idi na stranu

21. avgust 2008. | 15:36

Banke produžile stipendiju Čaviću

Milorad Čavić ponovio je da nema nikakvih sumnji u ishod trke na 100 metar delfin na Olimpijskim igrama u Pekingu.

"Priznajem da je Felps osvojio zlato", istako je Čavić, dodavši da želi da veruje da nema korupcije na velikim sportskim takmičenjima. Čavić je na konferenciji za novinare u Beogradu rekao da je izvesno da će narednih godinu dana živeti u Srbiji i da se nada da će imati dobre uslove za treninge. Prema njegovim rečima, ipak će povremeno, zbog boljih uslova treniranja, morati da odlazi i van Srbije.

Za sada, kako je rekao, nema obezbeđen stan, ali se nada da neće morati da živi u hotelu.

Udruženje banaka Srbije produžilo je ugovor o stipediranju Čavića.

Srpski plivač je sa Udruženjem banaka pre godinu dana potpisao ugovor o mesečnoj stipendiji od oko 3.000 evra, jer je posle završetka Berkli univerziteta ostao bez novčane podrške za dalje bavljenje plivanjem.

Ovogodišnja stipendija, u čijem finansiranju pored Udruženja banaka učestvuje i Beogradska berza iznosiće oko 4.000 evra mesečno.

Prvi osvajač olimpijske medalje za Srbiju rekao je da se nada da će biti još sponzora koji će ga podržati u daljem bavljenju sportom i predstavljanju Srbije na sportskim nadmetanjima.

Čaviću država treba da isplati 50.000 evra, koliko mu sleduje zbog osvajanja srebrne medalje na Olimpijskim igrama.

Postojeći komentari (41) | Pošaljite komentar  Odštampaj   Pošalji

Google oglasi Šta su Google oglasi?

Nastavak sage Čavić-Felps | 23. avgust 19:12
Na fotografijama kompanije Omega golim okom se ne vidi da je Majkl Felps sitgao pre Milorada Čavića na trci 100m delfin na Oi u šekingu

Postojeći komentari (40) | Pošaljite komentar

Četvorostruki olimpijski šampion u plivanju Rus Aleksandar Popov novi je član Sportske komisije MOK. Uz legendu ruskog plivanja

Postojeći komentari (2) | Pošaljite komentar

Holanđanin Marten van der Vejden osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Pekingu u plivačkom maratonu na 10 kilometara.

Postojeći komentari (7) | Pošaljite komentar

Ruskinja Ilčenko najbolja | 20. avgust 06:28
Ruska plivačica Larisa Ilčenko osvojila je zlatnu medalju u trci na 10 kilometara na otvorenom.

Postojeći komentari (1) | Pošaljite komentar

Plivačica sa hendikepom iz Južne Afrike Natali du Toa obeležila je 29. Olimpijske igre herojskim nastupom.

Srpski plivač Milorad Čavić izjavio je u nedelju da ni dan posle osvajanje srebrne olimpijske medalje na 100 metara delfin

Postojeći komentari (24) | Pošaljite komentar

Srpski plivač Milorad Čavić osvojio je drugo mesto u finalnoj trci na Olimpijskim igrama u Pekingu. Amerikanac Majkl Felps

Postojeći komentari (592) | Pošaljite komentar

Najbolji srpski plivač Milorad Čavić posle osvojene srebrne medalje na Olimpijskim igrama u Pekingu odlučio je da napiše

Postojeći komentari (105) | Pošaljite komentar

Felps oborio rekord Špica | 17. avgust 05:35
Američki plivač Majkl Felps osvojio je osmu zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Pekingu, kao član američke štafete 4x100m