Vesti - Euroleague -

Totalni debakl za kraj – Cedevita Olimpija izgubila 53 razlike!

Košarkaši Cedevita Olimpije deklasirani su u poslednjem kolu grupe A Evrokupa, pošto ih je u Parizu istoimeni klub savladao rezultatom 119:66.

* Budućnost se trijumfalno oprostila od Evrokupa

Poraz od 53 poena razlike najubedljiviji je koji su "zmajevi" doživeli ove sezone u evropskom takmičenju, u kom su upisali samo jedan trijumf i čak 17 poraza.

Ljubljančani su od prvog minuta, praktično, bili u debelom minusu. Razlika se uvećavala iz napada u napad, a već na poluvremenu je Pariz imao 64 postignuta poena.

Razlika je bila +28, da bi na kraju treće deonice došla do +40.

Cedevita Olimpija je nezadrživo tonula, a na kraju je bilo maksimalnih +55 u pretposlednjem minutu.

Hifi i Vard su predvodili Parižane sa po 20 poena, dok je Erera ubacio 14.

U poraženom sastavu Džastin Kobs je imao 18, dok je Jaka Blažič dodao 12 poena.

Pariz ide dalje sa prvog mesta i 17 pobeda uz samo jedan poraz, dok je ABA ligaš takmičenje završio sa skorom 1-17.